Thom Yorke’dan 'Suspiria' filmi için şarkı: 'Volk'

Ünlü rock grubu Radiohead'in solisti Thom Yorke'un "Suspiria" filmi için bestelediği şarkısı "Volk" yayınlandı.11-10-2018 23:00

İleri Haber

Thom Yorke, 70’lerin korku filmlerinde nadide bir yere sahip olan “Suspiria“nın Luca Guadagnino yönetmenliğindeki 2018 uyarlaması için yeni bir şarkı hazırladı. Geçtiğimiz ay Venedik Film Festivali’nde prömiyeri yapılan filmin soundtrack arşivinden Thom Yorke imzalı ilk şarkı yayınlandı.

Her ne kadar sayısız beyazperde ve TV yapımında Radiohead şarkılarına veya onun elinin değdiği soundtrack’lere tanıklık etsek de Thom Yorke‘u bu alanda besteci olarak gördüğümüz işlerin sayısı bir elin parmaklarını geçmez. En son 2015 yılında “UK Gold” belgesinin müziklerini üstlenen Thom Yorke, bu sefer 70’lerin kült korku filmi “Suspiria“nın Luca Guadagnino yönetmenliğinde ve Dakota Johnson ile Tilda Swinton‘ın başrolleri paylaştığı 2018 uyarlamasında karşımıza çıktı. 1 Eylül‘de Venedik Film Festivali‘nde ilk gösterimi gerçekleşen ve 2 Kasım’da tüm dünyada vizyona girecek filmin Thom Yorke imzalı soundtrack’lerinden ”Volk” isimli şarkı an itibariyle dijital ortamlarda yerini aldı.