Tezcan açıkladı: CHP yönetimi değişiyor

CHP Sözcüsü Tezcan MYK toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, "Kılıçdaroğlu yeni çalışma ekibi oluşturacak. Değişim süreci 1 ay içinde tamamlanacak" dedi.08-08-2018 13:50

CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, CHP MYK yaptığı toplantısı sonrası açıklama yapıyor.

Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısının ardından kameraların karşısına geçen Tezcan "Yeni bir çalışma ekibini önümüzdeki günlerde Sayın Genel Başkanımız oluşturacaktır. Yeni bir MYK'nın oluşumu, yeni bir dönemdir. Hangi arkadaşımız nasıl görev alır sayın genel başkanımızın takdiridir" dedi.

Tezcan, "Yeni çalışma döneminde yeni MYK ve yeni sözcü olacak. Partinin gerekli kurullarında seçimlerin sonuçlarının değerlendirmeleri konusunda başlattığımız çalışmalar devam ediyor. Bir olağanüstü kurultay talebine dönük süreç vardı, pazartesi günü sonuçlandı. Bugün MYK toplantısını yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Bütün MYK üyeleri arkadaşlarımız genel başkanımıza teşekkür ettiler" diye konuştu.

"Genel başkanımızı desteklemeye devam edeceğiz" diyen Tezcan, şöyle devam etti: "Sayın genel başkanın her zaman MYK'yı değiştirme imkanı tüzükte kendisine tanındı. Seçimlerden hemen sonra bütün MYK bu konuda sayın genel başkanın arzu ettiği, her zaman yapacağı tasarrufu destekleyeceklerini belirttiler. Bugün de bu beyanları tekrar ettiler. Bundan sonrası genel başkanımıza kalmıştır. Önümüzdeki süreçte CHP'nin yeni döneminin yönünü çizmek ve hızlı bir şekilde bir taraftan yerel seçimlere hazırlamak, bir taraftan da siyasi ve iktisadi krizi içerisinde yol haritasını belirlemek üzere yeni çalışma ekibi oluşturulacaktır sayın genel başkanımız tarafından. Biz CHP olarak genel başkanımızın çalışmalarında destek vermeye devam edeceğiz."

‘KURULTAY TOPLANMAYACAK’

Olağanüstü kurultay talepleriyle ilgili sürece de değinen Tezcan, "Hiçbir şekilde 630 imza teslim edilmedi, 569 imza ile kurultayı toplamak mümkün değil Genel Başkan daha önce de söylediği gibi kurultayı toplamayacak" dedi.

'MAN ADASI'NDAKİ DOLARLARI BOZDURDUN MU?'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'yastık altındaki dövizleri, altınları bozdurun' çağrısını eleştiren Tezcan, "Milletin yastık altındaki altını bozduracak hali kalmadı Sayın Erdoğan. Man Adası'ndaki dolarları bozdurdun mu? Oradan gelen paralar dolar olarak duruyor mu, TL'ye çevirdin mi? Bugün milletin yastık altındaki dolarlarını bozdurmalarını istiyorlar. Daha Man Adası'nın hesabını vermemiş Erdoğan, milletten dolarlarını bozdurmalarını bekliyor" ifadesini kullandı.

'TÜRKİYE, EKONOMİSİ FRENİ PATLAMIŞ KAMYON GİBİ'

Tezcan, Türkiye'nin içinde bulunduğu ekonomik durumla ilgili, "Türkiye ekonomisi freni patlamış kamyon gibi, nereye çarpacağı belli değil. TL'deki değer kaybı kabul edilebilir değil. Yastık altındaki dolarla sorunu çözebileceklerini sanıyorlar. Sorunun sebebi olanın, çözüm yeteneği yok" dedi.
"Türkiye, açların ve yoksulların çoğunlukta olduğu bir ülke haline geldi. 7 bin 912 lira yoksulluk sınırı. Demek ki nüfusun çoğunluğu yoksul" ifadesini kullanan Tezcan, şöyle devam etti: "AK Parti iktidarı Türkiye'yi açların ve yoksulların ülkesi haline getirdi. 100 günlük paket hiçbir yapısal çözüm önerisi içermeyen bir paket. 100 günü heba edeceğiz diyorlar. Erdoğan'ın 100 günlük programında, üretime dönük yapısal önlemler, enflasyonu düşürmeye dönük ciddi bir eylem paketi, seçim öncesi vaatlerinin hiçbirisi yok."