Tez Koop İş, Erişim Çağrı Merkezi'ndeki engellemelere karşı basın açıklaması düzenledi

Tez Koop İş, İş Bankası iştirak şirketi Erişim Çağrı Merkezi'ndeki sendikal girişimlerinde maruz kaldığı engellemelere karşı basın açıklaması düzenledi.01-10-2019 16:22

İleri Haber 

Tez Koop İş, İş Bankası iştirak şirketi Erişim Çağrı Merkezi'ndeki sendikal girişimlerinde maruz kaldığı engellemelere karşı basın açıklaması düzenledi.

Tez Koop İş'in sendikal örgütlenmesinin yoğun biçimde yürütüldüğü ve son aşamaya girdiği çağrı merkezlerinden biri olan Erişim Çağrı Merkezi’nin Ankara, İstanbul ve Eskişehir birimlerinde ise sürdürülen örgütlenme çalışmaları, işveren temsilcilerinin baskı ve tehditleriyle engellenmeye başlanmıştı.

Türkiye İş Bankası’nın iştiraklerinden biri olan Erişim Çağrı Merkezi’nin birim yöneticilerinin, işçileri köşeye çekerek, sendikal çalışma ile ilgili tehditler savurmakta, sendikadan istifaya zorlamakta, geçmişe dönük asılsız, kanıtsız ve dayanaksız tutanaklar ile birçok çalışanı işten çıkartmakla tehdit ettiğini öne sürdü.

Son olarak, çağrı merkezi çalışanlarının çalışma ve yaşama koşullarını değerlendiren ve sendika tarafından dağıtımı yapılan “Çağrı Merkezinde Çalışmak” adlı kitabın, Erişim Çağrı Merkezi yöneticileri tarafından toplatılmaya başlandığı ileri sürüldü.