Tembellik yarışması: En çok yatan yarışmayı kazanacak!

Bu yıl 8 katılımcıyla 10’uncusu ‘Tembellik Yarışması’nı kazanarak en tembel vatandaş unvanını alacak kişiye 300 Euro ödül verilecek.  20-08-2021 18:26

Tembel insanlar olarak tanınan Karadağ'ın Niksic şehri yakınlarında bulunan Brezna etno-köyünde geleneksel olarak düzenlenen "tembellik yarışması" başladı. Avrupa’da eşi benzeri olmayan yarışmanın bu yıl 10’uncusu düzenlenirken yarışmaya 8 kişi katıldı.

Yatarak yarışan 8 yarışmacının uyumalarına, yiyecek-içecek ihtiyaçlarını karşılamalarına, kitap okumalarına ve telefon kullanmalarına müsaade edilirken, ayağa kalkmaları kural ihlali sayılıyor.

Brezna etno-köyünün sahibi ve yarışmanın organizatörü Mico Blagojevic, Karadağlıların tembel insanlar olarak tanınmış olmalarından yola çıkarak böyle bir yarışma düzenlemeye karar verdiklerini anlattı.

'ORTASI YOK GİBİ, YARIŞMAYI DÜZENLEME FİKRİ DE BURADAN GELİYOR'

Karadağlılar arasında hem çok çalışkan hem çok tembel insanların olduğunu söyleyen Blagojevic, "Ortası yok gibi, yarışmayı düzenleme fikri de buradan geliyor. İnsanlar para ödülünden ziyade arkadaş edinmek için katılıyorlar" dedi.

Bu yıl yarışma kurallarında değişiklik yapıldığını aktaran Blagojevic, "Önceki yıllardan farklı olarak yarışmacıların, sekiz saatte bir tuvalete gitmelerine izin verildi. Önceden böyle olmamasına rağmen en uzun yatma rekoru 52 saat olarak kayda geçmişti" diye konuştu.