Tekirdağ'da iş cinayeti: Üzerine elektrik teli düşen işçi, akıma kapılarak hayatını kaybetti

Tekirdağ'da iş cinayeti: Üzerine elektrik teli düşen işçi, akıma kapılarak hayatını kaybetti

Malkara'da, elektrik direklerini yenileyen işçilerin üzerine, kopan elektrik direği düştü. Akıma kapılan bir işçi hayatını kaybederken, ağır yaralanan iki işçi ise hastaneye kaldırıldı.

Tekirdağ'ın Malkara ilçesinde elektrik direklerinin yenilenmesi sırasında iş makinesinin teması sonucu kopan tel, işçilerin üzerine düştü. Akıma kapılan işçilerden biri hayatını kaybedekren, iki işçi de yaralandı. 

İş cinayeti, Malkara ilçesi Yörük Mahallesi’nde yaşandı. Özel bir şirket tarafından yüksek gerilim hattında elektrik direklerinin yenilenmesi çalışmaları sırasında iş makinesinin temas ettiği elektrik teli koptu. Tel, işçilerin üzerine düştü. İşçilerden Canip Yıldız, Şerafettin Canbolat ve Mahmut Can Dinç akıma kapıldı.

İKİ İŞÇİ AĞIR YARALI

Durumu fark eden diğer işçiler, jandarma ve sağlık ekiplerine haber verdi. Gelen sağlık ekibinin yaptığı kontrolde, işçilerden Canip Yıldız'ın hayatını kaybettiği belirlendi. Ağır yaralanan Şerafettin Canbolat ile Mahmut Can Dinç ise ambulansla Malkara Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Şerafettin Canbolat buradaki müdahalesinin ardından Çorlu Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.

Savcının yaptığı incelemenin ardından Canip Yıldız'ın cansız bedeni Malkara Devlet Hastanesi’nin morguna kaldırıldı.

'ELEKTRİK KESİLMEDİ'

Yörük Mahallesi Muhtarı Rahim Girgin, "Mahallemizde elektrik direklerinin değişimi için bir çalışma başlatıldı. Yalnız elektrikleri kesmeden direkleri yenilerken kopan tel çalışanların üzerine düşmüş. Olayda 1 ölümüz, 2 yaralımız var. Yetkililer gerekli incelemeleri başlattı" dedi. (DHA)