Tekirdağ Süleymanpaşa'daki liman genişletme ve beton santrali projelerine halk tepkili

Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinde yapılması planlanan "liman genişletme, beton santrali ve kırma eleme tesisi" projelerine halktan tepki geldi.27-09-2019 10:36

İleri Haber

Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesindeki Barbaros Mahallesi'nde yapılması planlanan "liman genişletme, beton santrali ve kırma eleme tesisi" projelerine halktan tepki geldi.

Geçtiğimiz gün gerçekleşen ÇED toplantısına katılan bölge sakinleri, söz konusu projelere karşı olduklarını dile getirdiler.

Bölgede balıkçılık yaparak geçimini sağlayan yurttaşlar, 400 metre uzunluğundaki ilave liman projesiyle halihazırdaki "Asyaport Limanı" ile zorlaşan balıkçılığın tükenme noktasına getirilebileceğini ifade etti.

Yine aynı projedeki beton santraline karşı çıkan yurttaşlar, bu proje ile köylerinin toz altında kalacağını, projenin çevreye olan zararlarını anlattıktan sonra, şirketin var olan santralleri kullanabileceğini söyledi.

Proje detaylarında görülebileceği üzere, söz konusu beton santrali için 2.5 milyon ton dolgu malzemesi kullanılması da planlanıyor.