Tecavüz faili Musa Orhan'ın şikayet ettiği Ezgi Mola'nın davasında duruşma yapılmayacak

Cinsel saldırı suçlamasıyla yargılanan Musa Orhan'ın şikayeti üzerine hakkında dava açılan oyuncu Ezgi Mola, "basit yargılama usulü"yle yargılacağı için duruşma yapılmayacak.08-06-2021 12:30

Batman'da İpek Er'e cinsel saldırıda bulunup intihara sürüklediği suçlamasıyla yargılanan Uzman Çavuş Musa Orhan'a hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında dava açılan oyuncu Ezgi Mola'nın dosyası "basit yargılama usulü" görüleceği için duruşma yapılmayacak.

Batman'ın Beşiri ilçesinde intihara kalkıştıktan günler sonra tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden İpek Er, Siirt'te görev yapan Uzman Çavuş Musa Orhan'ın kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu açıklamış ve ve Orhan da Jandarma Genel Komutanlığı'ndan ihraç edilmişti. Olay sonrası Siirt 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından "nitelikli cinsel saldırı" suçundan Orhan hakkında 12 yıldan az olmamak üzere hapis cezası istemi ile dava açılmıştı.

Orhan'ın tutuksuz yargılanmasına tepki gösteren ünlü oyuncu Ezgi Mola hakkında, Orhan'ın avukatı Mehmet Erkan Akkuş'un suç duyurusuyla dava açılmıştı. Başsavcılık, Mola hakkında "sesli, yazılı ve görüntülü bir ileti ile hakaret" ve "hakaret" suçundan 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istedi.

Ankara 31. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianame üzerine Mola'ya açılan davanın "belli bir ağırlığa ulaşılmadığı" gerekçesiyle duruşma yapılmaksızın "basit yargılama" usulüyle görülmesine karar verildi. Buna göre Mola duruşmaya çıkarılmayacak.