TBMM Azerbaycan’a asker gönderilmesine ilişkin tezkereyi kabul etti

TBMM Genel Kurulu’nda yapılan görüşmeler neticesinde Azerbaycan’a asker gönderilmesine ilişkin Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi kabul edildi.17-11-2020 23:55

TBMM Genel Kurulu’nda bugün Azerbaycan'a asker gönderilmesine ilişkin tezkere ve Elektrik Piyasası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi görüşmeleri yapıldı. Bu görüşmeler neticesinde teklifin içinde yer alan Azerbaycan'a asker gönderilmesine ilişkin tezkere kabul edildi.
Genel Kurul’da, grup başkanvekillerinin söz almasının ardından, TBMM ve Sayıştay’ın 2019 yılı harcamalarına ait dış denetim raporlarının inceleme sonuçları bilgiye sunuldu.
"Ermenistan'ın Azerbaycan'a Saldırması ile Başlayan Gerilim ve Çatışma Sürecinde Yaşanan Hak İhlalleri ve Türkiye'deki Ermeni Vatandaşlarımızın Durumu Alt Komisyonu" nun Azerbaycan'ı ziyaret etmesine ilişkin TBMM Başkanlığı tezkeresi kabul edildi.
Daha sonra partilerin grup önerileri görüşüldü.
İYİ Partinin "Kanal İstanbul", HDP'nin "pandemi sürecinde sağlık sistemi", CHP'nin "adil yargılama" ile ilgili verdikleri araştırma önergelerinin öngörüşmelerinin bugün yapılmasına ilişkin önerileri kabul edilmedi.
Evrensel’de yer alan habere göre konuşmaların ardından Azerbaycan'a asker gönderilmesine ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresinin oylamasına geçildi ve tezkere kabul edildi.
Genel Kurulda Elektrik Piyasası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin de ele alınacağı belirtildi.