Taylan Kulaçoğlu gözaltına alındı

AKP’ye yakın basın kuruluşları tarafından bir süredir hedef gösterilen Taylan Kulaçoğlu gözaltına alındığını duyurdu.17-05-2020 16:49

 

İsimsizler Hareketi'nin kurucusu olan ve yandaş medya tarafından sürekli hedef gösterilen Taylan Kulaçoğlu, Twitter'dan yaptığı açıklamada gözaltına alındığını söyledi.

Taylan Kulaçoğlu ve Hakan Gülseven, "terör örgütü propagandası yapmak" suçlaması ile Balıkesir Adliyesi'ne sevk edildi

HEDEF GÖSTERİLMİŞTİ

RedHack soruşturması kapsamında 2013 yılında iki kez gözaltına alınan, delil yetersizliği nedeniyle serbest bırakılan Taylan Kulaçoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın hacklenmesi sonrası gözaltına alınmıştı. Kulaçoğlu bir süredir yapılan haberler ve sosyal medya saldırıları ile hedef gösterildiğini ve düğmeye basıldığını söylemişti.

Kulaçoğlu bugün yaptığı paylaşımda ise gözaltına alındığını duyurdu. Kulaçoğlu’nun neden gözaltına alındığı ise henüz yetkililer tarafından açıklanmadı.

Kulaçoğlu’nun avukatı Dilara Kara, sosyal medya hesabından “Taylan Kulaçoğlu, ifade işleminin tamamlanmasının ardından bırakılacaktı. Ancak, her ne olduysa bir anda savcının karar değiştirmesiyle yarın adliyeye sevk edileceğini öğrendim” paylaşımını yaptı.