Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Poyraz: Yaklaşık 45 bin lira maaş ve 2 ayrı huzur hakkı alıyorum

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, 2 ayrı huzur haklarıyla birlikte 62 bin 750 lira maaş aldığını açıkladı.09-10-2021 11:41

Fahiş gıda fiyatları sonrası tarım kredi kooperatifleri marketleri gündemde. Fiyatları diğer marketlerden daha uygun olduğu söylenen marketlerin en tepesindeki isim olan Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz'ın maaşıyla ilgili basında iddialar dolaşıyor.

180 bin lira maaş aldığı yönündeki haberleri Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur, muhatabına sordu ve aldığı cevapları köşe yazısına taşıdı.

2 AYRI YERDEN HUZUR HAKKI

Görev yaptığı şirketleri ve nereden huzur hakkı aldığını gösteren tabloyu Fuat Uğur'a gönderen Fahrettin Poyraz, kanunlar uyarınca yönetim kurulu başkanı olduğu şirketlerin yalnızca birinden Gübretaş'tan 12 bin lira aldığını, ayrıca Tarım Kredi Kooperatifleri ve Birlikleri Personeli Sosyal yardım Vakfı’ndan da 5 bin 750 lira huzur hakkı aldığını açıkladı.

62 BİN 500 TL MAAŞ ALIYOR

180 bin lira maaş iddialarını yalanlayan Poyraz bu rakamın 4'te biri kadar maaş aldığını söyledi.  Fuat Uğur, bu açıklamalarda sonra Poyraz'ın huzur haklarıyla birlikte yaklaşık 62 bin 750 TL maaş aldığını yazdı.