Tarikatlar birbirine girdi: Seviye yerlerde

İsmail Ağa Cemaati ile Uşşaki tarikatı liderleri birbirine girdi, hakaretlerin havada uçuştuğu tartışmada seviye yerlere düştü.21-02-2018 08:28

İsmail Ağa Cemaati'nden Cübbeli Ahmet ile Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nurullah birbirine girdi. Tarikatlar arasındaki kavga Cübbeli Ahmet'in, Fatih Nurullah'ı hedef alan konuşmasıyla kızıştı. Cübbeli Ahmet, kendisine Arapların söz konusu ismi sorduğunu, kendisinin ise "bırakın şunu" diye yanıt verdiğini söyledi.

‘BÖYLE ŞEYHLİK Mİ OLUR?’

Cezaevindeyken "ağa paşa takımı"nın Aziz Yıldırım'ı, garip takımının ise kendisini ziyarete geldiğini iddia eden Cübbeli, kendisini ziyarete gelen Fatih Nurullah'a çıkmadığını söyledi. Fatih Nurullah'ın Muaviye'yi FETÖ'ye, Şam'ı Pensilvanya'ya benzetmesine kızan Cübbeli "Böyle şeyhlik mi olur, böyle tarikat mı olur, böyle tasavvuf mu olur, şeriatsız dinsiz tarikat mı olur" ifadelerini kullandı. "Millet bunlara mürit oluyor" diye kızan Cübbeli, "millet kapılmasın" şeklinde konuştu.

'KİMSİN ULAN SEN’, ‘MÜPTEZEL', 'TERBİYESİZ'

Cübbeli'nin sözlerine ise Fatih Nurullah Efendi son sohbetinde isim vermeden yanıt verdi. Kendilerinin Ehli Beyti, Hazreti Hüseyinleri gücendirmemek için Muaviye'yi övmediklerini söyleyen Fatih Nurullah Efendi, "Kimsiniz ulan siz, hangi dinin sahibisiniz, nasıl bir meşrebiniz var, nasıl bir itikadınız var sizin yazıklar olsun" diye çıkıştı. İsim vermeden İsmailağa'ya ve Cübbeli'ye "terbiyesizler", "hayasızlar", "müptezel alimler" sözleriyle yüklenen Fatih Nurullah Efendi, İsmailağa'nın peygambere muhalif olduğunu söyledi.