Talat Bulut hakkında açılan taciz soruşturmasında karar

Dizi setinde bir asistanı taciz ettiği skandalıyla gündeme gelen oyuncu Talat Bulut’la ilgili karar verildi.07-08-2018 10:03

Başrol oynadığı 'Yasak Elma' adlı dizinin setinde, kostüm asistanı Özge Şimşek'i taciz ettiği skandalıyla gündeme gelen oyuncu Talat Bulut hakkında açılan soruşturmada başsavcılık takipsizlik kararı verdi. Soruşturma Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülüyordu.

İleri Hatırlatıyor

'YETERLİ DELİL YOK'

Oyuncu Talat Bulut'un başrol oynadığı dizinin setinde 'kostüm asistanı' olarak görev yapan Özge Şimşek, Bulut'un 31 Mayıs'ta dizi setinde kendisini taciz ettiğini söyleyerek suç duyurusunda bulunmuştu. Soruşturma başlatan savcılık, Şimşek'in iddialarını incelemeye aldı. Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan soruşturmada müşteki Şimşek'in, şikâyetçi olduğu Talat Bulut'un ve şahitlerin ifadeleri alındı. Milliyet’ten Musa Kesler’in haberine göre soruşturma neticesinde müşteki ‘Şimşek'in iddialarını doğrular nitelikte ve dava açmaya yetecek düzeyde delil elde edilemediği’ gerekçe gösterilerek 'takipsizlik' kararı verildi.

YARGI SÜRECİ NASIL BAŞLAMIŞTI?

Setteki taciz skandalının gündeme gelmesinin ardından bir açıklama yapan kostüm asistanı Özge Şimşek "Dava açacağım şahitlerimle. Yaptıkları cezasız kalmamalı, başka kimse benimle aynı şeyi yaşamasın” demişti.

Bu açıklamanın ardından Talat Bulut da bir açıklama yaparak "Hakkımda çıkan asılsız iddiaları şaşkınlıkla izliyorum. Gerçekle hiçbir alakası olmayan bu ithamlar beni ve ailemi çok üzdü. Bu gerçek dışı iddiayı ortaya atan ilgili kişi ve bilip bilmeden karalayıcı yorum yapıp hakaret eden herkes hakkında yargı yoluna başvuracağımı kamuoyunun bilgisine sunarım” demişti.