Taksim Meydanı’nda çocuğa cinsel istismar!

Taksim Meydanı’nda 70 yaşındaki şahıs, konuşma bahanesiyle yanaştığı 17 yaşındaki erkek çocuğuna istismarda bulundu.06-03-2018 12:09

İstanbul’un Beyoğlu ilçesine bağlı Taksim Meydanı’nda 17 yaşındaki bir erkek çocuk cinsel istismara uğradı.

İl dışından arkadaşını ziyarete geldiği öğrenilen lise öğrencisi Taksim Meydanı’nda bulunan banklarda oturduğu sırada yanına 70 yaşındaki V.A. geldi. Bir süre sonra sohbet etmeye başlayan V.A., çocuğa çeşitli sorular sorarak yaklaşmaya başladı. Sohbet sırasında lise öğrencisine evli olup olmadığını soran V.A., bir süre sonra Gezi Parkında yürüyüş yapacağını söyleyerek çocuğu kendisine eşlik etmesi için davet etti. Daveti geri çevirmeyen lise öğrencisi ve V.A. banklardan kalkarak yürümeye başladı. Yürüyüş esnasında V.A., eliyle önce çocuğu omzunu tutarak kendine çekmeye çalıştı. Bir süre sonra çocuk kalçasına elini atan V.A.’dan uzaklaşmaya çalıştı. Bu sırada durumu fark eden yurttaşlar olayı polis ekiplerine haber verdi.

İhbar üzerine sivil ekipler ikiliyi bir süre takip etti. İHA’nın haberine göre bu takip sırasında 70 yaşındaki şahsın lise öğrencisine istismarda bulunduğunu gören sivil ekipler lise öğrencisinin şikayeti üzerine V.A.’yı gözaltına alındı.

Karakoldaki ifadesinin ardından adliyeye sevk edilen V.A., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.