Taksilere tek-çift plaka düzenlemesine ilişkin 'goygoy yapan' yurttaş gözaltına alındı!

Koronavirüsle mücadele kapsamında taksilere tek-çift plaka uygulanması kararı sonrası "Bağcılar’da bir taksi durağında ‘0 tek sayıdır çift sayıdır’ kavgası: 2 yaralı bir taksici gözaltına" paylaşımı yapan kişi gözaltına alındı.01-04-2020 16:14

Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında taksilere tek-çift plaka uygulanması kararı sonrası, sosyal medya hesabından, "Bağcılar’da bir taksi durağında ‘0 tek sayıdır çift sayıdır’ kavgası: 2 yaralı bir taksici gözaltında" şeklinde paylaşım yapan kişi gözaltına alındı. 

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığı genelge yayınlayarak İstanbul, Ankara ve İzmir'de taksilerin trafiğe çıkışına kısıtlama getirmişti. Bir sosyal medya kullanıcısının paylaştığı "Bağcılar’da bir taksi durağında ‘0 tek sayıdır çift sayıdır’ kavgası: 2 yaralı bir taksici gözaltında" tweeti sonrasında, Bağcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri harekete geçti.

Yapılan çalışmalar sonucunda polis, bilgisayar yazılımcısı olan şahsın kimliğinin 38 yaşındaki Ceyhun T. olduğunu belirledi. Gözaltına alınan Ceyhun T. sağlık kontrolünden geçirilmesinin ardından Bağcılar Asayiş Büro Amirliğine götürüldü.

'HALKI KİN VE DÜŞMANLIĞA TAHRİK'TEN İŞLEM

İlk ifadesinde, “Goygoy olsun diye yaptım” dediği öğrenilen Ceyhun T.'ye, "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme veya aşağılama suçu"ndan işlem yapıldığı öğrenildi.

Emniyette gözaltında tutulan Ceyhun T.’nin Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'na sevk edileceği öğrenildi.

GÖZALTINA ALINAN YURTTAŞ SERBEST BIRAKILDI

Emniyette gözaltında tutulan Ceyhun T. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nda savcı karşısına çıkmasının ardından serbest bırakıldı.