Tacizden tutuklanan AKP'li belediye başkanına tahliye

İş bulma vaadiyle buluştuğu kadını tacizden tutuklanan AKP’li Belediye Başkanı Çevik, 25 yıl hapis istemiyle yargılandığı davanın ilk duruşmasında tahliye edildi.09-02-2018 07:30

Kadına taciz ve zorla alı koyma suçundan tutuklanan AKP’li Belediye Başkanı Sami Çevik tahliye edildi.

2017’nin Ekim ayında, AKP'li Taşkesti Belde Belediye Başkanı Saim Çevik, sosyal medya üzerinden tanıştığı İstanbul'da oturan hemşire T.D. ile işe aldırma vaadiyle Bolu'da buluştu. Restoranda yemek yedikten sonra kadını eve götüren Çevik otomobilde T.D.'yi taciz etti. Eve geldiklerinde, Çevik tuvalete gittiği sırada T.D. balkondan atladı. Daha sonra olay yerinden kaçan Çevik, bir yakınını eve gönderdi. T.D. ise kaldırıldığı hastanedeki tedavisinin ardından sağlığına kavuştu.

Zorla alıkoyulduğu ve cinsel saldırıya uğradığını belirten T.D.'nin şikayetçi olması üzerine gözaltına alınan Çevik tutuklandı. Çevik hakkında 'basit cinsel saldırı', 'hürriyeti tahdit' ve 'kasten yaralama' suçlarından 25 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

DHA’nın haberine göre Bolu Asliye Ceza Mahkemesi'nde tutuklu yargılanan AKP'den de ihraç edilen Saim Çevik ilk duruşmada hakim karşısına çıktı.

Mağdur T.D. ve taraf avukatları da mahkeme salonunda hazır bulundu.

İNKAR ETTİ

Çevik, savunmasında suçlamaları reddedip, kendisine tuzak kurulduğunu savunarak, "Benim olayım ve tutuklanmam iftira, kurgu, yönlendirme ve senaryo üzerinedir. O gece T.D. ile bu eve geldik. O kadar çok sarhoştu ki sizlere anlatamam. Sürekli kusuyordu. Ben de hadi evine git dememe rağmen yine de eve gitmek istemedi. Artık sabah olmak üzereydi. T.D. bir anda yok oldu. Evin her yerini aradım bulamadım. Sokağa çıktığımda onu yerde yatar vaziyette buldum. Kolundan tutup tekrar eve getirdim. Çekyata yatırdım, ayakkabılarını çıkarttım ve sonra evden ayrıldım. Kapıyı bile açık bıraktım. Sabah da Mudurnu'daki evime geldim. Bu olayı duyunca kendim polise gittim teslim oldum. Kesinlikle suçsuzum” ifadelerini kullandı.