Suudi Arabistan'da kraliyet sarayına saldırı

Suudi Arabistan'ın Cidde kentinde bulunan Selam Sarayı'na silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda 2 güvenlik görevlisi hayatını kaybetti.



07-10-2017 23:42

Suudi Arabistan'ın Cidde kentinde bulunan Selam Sarayı'nın kraliyet muhafızlarının bulunduğu kontrol noktasına silahlı saldırı düzenlendi. İçişleri Bakanlığının resmi sözcüsü Tümgeneral Mansur et-Turki tarafından yapılan açıklamaya göre, saldırıda 2 güvenlik görevlisi hayatını kaybetti, 3 güvenlik görevlisi ise yaralandı.

Silahlı saldırıyı gerçekleştiren kişinin 28 yaşında Suudi Arabistan vatandaşı olduğu ifade edilen açıklamada, saldırganın da olay anında kraliyet muhafızlarının karşılık vermesi sonucu olay yerinde öldürüldüğü aktarıldı. Olay ile ilgili soruşturma açıldığı, sonuçlarının daha sonra kamuoyu ile paylaşılacağı kaydedildi.

ABD'DEN CİDDE'DEKİ VATANDAŞLARINA UYARI

ABD'nin Cidde Konsolosluğu, Suudi Arabistan'daki ABD vatandaşlarını, Cidde'deki Selam Kraliyet Sarayı çevresindeki bölgelerde dikkatli olmaları yönünde uyardı.

Konsolosluktan yapılan yazılı açıklamada, "Medyada bugün Cidde'de Selam Sarayı'na saldırı düzenlendiği haberleri yer aldı. Saray, Endülüs yolu çevresinde bulunuyor. Polisin çalışmalarının devam etme ihtimali nedeniyle bu bölgelerdeki ABD vatandaşlarına dikkati olmalarını tavsiye ediyoruz." ifadeleri kullanıldı.