'Survivor finalinin Galataport şantiyesinde yapılması sermayenin işçi yaşamından üstün görüldüğünün ispatıdır'

Acun Ilıcalı'nın yapımcısı olduğu Survivor'ın finalinin Galataport şantiyesinde yapılacağının açıklanmasının ardından, Tüm Çalışanlar İçin Sağlık Platformu, şantiye önünde yapılacak basın açıklamasına çağrı metni yayınladı.13-07-2020 14:23

İleri Haber

Televizyoncu Acun Ilıcalı'nın yapımcısı olduğu Survivor adlı yarışmanın finalinin İstanbul Tophane'de bulunan Galataport şantiyesinde yapılacağı açıklandı. 

Türkiye'yi etkisi altına alan yen tip koronavirüs (Covid-19) salgını döneminde inşaatta çalışmak zorunda bırakılan işçilerle gündeme gelen Galataport şantiyesinde, Dev Yapı-İş Sendikası Temsilcisi Hasan Oğuz yaşamını yitirmişti.

Yarışma finalinin Galataport şantiyesinde yapılmasına karşı çıkan Tüm Çalışanlar İçin Sağlık Platformu çağrı metni yayımlayarak "Sermayenin işçi yaşamından üstün görüldüğünün ıspatı olan bu iki yüzlü şova karşı; tüm basını, emek güçlerini ve dostlarını şantiye önünde yapacağımız açıklamaya katılarak  güçlü bir ses vermeye çağırıyoruz" dedi.

14 Temmuz (yarın) saat 19.00'da şantiye önünde yapılacak olan basın açıklamasının çağrı metninde "Acun Ilıcalı'nın yapımcı patronu olduğu Survivor isimli yarışmanın finalinin İstanbul Tophane'de bulunan Galataport şantiyesinde yapılacağı açıklandı. Onlarca işçinin salgına rağmen çalışmak zorunda bırakıldığı ve Dev Yapı-İş Sendikası temsilcisi arkadaşımızın bu nedenle yaşamını yitirdiği bu şantiyede yapılan bu şovun sermayenin suçlarını gizlemek, örtmek için yapıldığı açıktır. Sermayenin işçi yaşamından üstün görüldüğünün ıspatı olan bu iki yüzlü şova karşı; tüm basını, emek güçlerini ve dostlarını şantiye önünde yapacağımız açıklamaya katılarak güçlü bir ses vermeye çağırıyoruz" ifadelerine yer verildi.