Suruç’ta öldürülen esnafın kuzeni: Polis ve doktorun önünde vurdular

Suruç’ta AKP’nin seçim çalışması sonrası çıkan olaylarda hayatını kaybeden esnafın kuzeni “Polis ve doktorun gözlerinin önünde vurdular” dedi.15-06-2018 13:44

Urfa’nın Suruç ilçesinde AKP Urfa Milletvekili Adayı İbrahim Halil Yıldız’ın esnaf ziyareti sonrası çıkan olaylarda hayatını kaybeden Celal Şenyaşar ve Adil Şenyaşar’ın cenazesi Antep Asri Mezarlığı morgunda bekletiliyor. Otopsi işlemleri biten kardeşlerin cenazeleri konvoy eşliğinde memleketleri Suruç’a götürülerek toprağa verilecek.  

KUZEN A.Y.: POLİSİN VE DOKTORUN GÖZÜ ÖNÜNDE VURDULAR!

Ölen kardeşlerin kuzeni A.Y., AKP’lilerin işyerine girerek dayıoğullarına “Ya AKP’ye oy verirsiniz ya da sonuçlarını katlanırsınız” şeklinde tehditlerde bulunduğunu öne sürdü. AKP’lilerin kışkırtıcı tavrıyla tartışma çıktığını söyleyen Yetkin, şunları anlattı: “3 kardeşe işyerinde, hastanede ise baba ve bir kardeşe daha saldırdılar. Toplamda 6 kişiyi, bıçak, yangın tüpü ve silahlarla infaz etmeye çalıştılar. 2 kişi şu an da hayatını kaybetti. Diğer 4 kişiden birisinin durumu çok ağırdır. Babanın kafasında mermiler var. Baba hastaneye sağ salim bir şekilde gidiyor. İlk önce hastanede darp ediliyor. Sedyenin üzerine alındıktan sonra doktorların ve polislerin gözü önünde ilk önce yangın tüpüyle başına vuruyorlar. Sonrada kafasına sıkıyorlar.”

‘25 YILLIK ESNAF NASIL PKK’Lİ OLUR?’

Ana akım medyada çıkan haberlerin yalan ve iftira olduğunu belirten A.Y. şöyle devam etti: “Hem yakınlarımızı PKK’li göstererek yalan söylüyorlar. Hem de olayı akrabalarımızın çıkarttığını söyleyerek yalan söylüyorlar. Yakınlarımız uzun namlulu silahlarla AKP’lilere saldırmış yazıyorlar. Uzun namlulu silahlar yakınlarımızda değil AKP’lilerdeydi. Yakınlarımız 25 yıldır Suruç’ta esnaflık yapıyor. Akrabalarım PKK’liyse devlet onları nasıl yakalamıyor. 25 yıldır esnaf olan birisi nasıl PKK’li olabilir? Tamamen kendilerini temize çıkarmak için böyle iftira attılar. Tüm ana akım medya ve AKP’liler yalan söylüyor. Öldürülen biziz, mağdur biziz, asıl suçlu onlardır.”

ANNE: ERDOĞAN İFTİRA ATIYOR

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre morg önünde bekleyen ve Kürtçe ağıtlar yakan anne Emine Şenyaşar’ın sinir krizi geçirmesi üzerine sağlık ekipleri müdahale etti. Oğullarının PKK’li olmadığını Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve diğer AKP’li yetkililerin kendilerine iftira attıklarını söyleyen anne Şenyaşar, “Suruç’ta devlet, polis yok. Bunu yapanlar insan değildir” dedi.