Suruç Katliamı bildirisi dağıtan gençlere polis saldırısı: Havaya ateş etti, 'Sizin kafanıza sıkmak lazım' dedi!

Parktaki saldırı esnasında bir polis “Sizin kafanıza sıkmak lazım” diyerek havaya 10 el ateş etti. Parktakiler, polislere tepki gösterdi.05-07-2021 17:15

İleri Haber

Ankara Dikmen’de Suruç Katliamı’nın yıl dönümü için bildiri dağıtan gençlere polis saldırdı. Saldırıda 9 kişi gözaltına alındı. Saldırı sırasında bir polis “Sizin kafanıza sıkmak lazım” diyerek havaya 10 el ateş etti.

20 Temmuz 2015’te, Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu’nun (SGDF) çağrısıyla, Kobane’ye oyuncak ve insani yardım malzemeleri götürmek için Suriye sınırındaki Suruç ilçesine gelen 300 kişi, yardım etkinliğine ilişkin burada düzenledikleri basın açıklaması esnasında, Suriye, Irak ve Türkiye’de katliamlar yapan cihatçı terör örgütü IŞİD üyesi Abdurrahman Alagöz tarafından bir canlı bomba saldırısı düzenlendi. Saldırıda 33 kişi hayatını kaybetti, 100’e yakın kişi de yaralandı.

Katliamın 6. yılında dün gençlik örgütleri Ankara’da bildiri dağıtımı yaptı. Polis, Dikmen’deki bildiri dağıtımını engelleme girişiminde bulundu. Gençlere yönelik polis saldırısında 9 kişi gözaltına alındı.

Parktaki saldırı esnasında bir polis “Sizin kafanıza sıkmak lazım” diyerek havaya 10 el ateş etti. Parktakiler, polislere tepki gösterdi.

ADLİYEYE SEVK EDİLECEKLER

Edindiğimiz bilgilere göre bugün, avukatlar 4 saate varan bekleyişin ardından gözaltına alınan müvekkilleriyle görüşebildi. Gözaltına alınan 9 kişinin tamamının mevcutlu olduğu ve yarın sabah adliyeye sevk edileceği söylendi.