Suruç Aileleri: 7 Haziran ile 1 Kasım arası ne oldu?

Suruç Aileleri İnisiyatifi sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, Davutoğlu'nun geçtiğimiz gün yaptığı konuşmaya binaen "'Defterler açılırsa' değil katliam siyasetinin defterleri açılmalı, herkes ne biliyorsa söylemelidir. 7 Haziran ile 1 Kasım arası ne oldu? Biz ne için, ne uğruna bu kadar öldük ve yaralandık?" diye sordu.24-08-2019 15:50

İleri Haber

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu geçtiğimiz gün yaptığı konuşmayla gündeme oturdu.

Davutoğlu, “Gelin hafızanızı bir yoklayın. İleride Türkiye Cumhuriyeti tarihi yazıldığı zaman, eminim en kritik dönemlerden, birkaç aydan biri 7 Haziran ile 1 Kasım arasındaki dönem olarak yazılacaktır” diye konuşmuştu.

7 Haziran 2015 seçimlerinden sonra, 20 Temmuz 2015'te 33 kişinin hayatını kaybettiği Suruç Katliamı gerçeklemişti. Bu katliamdan sonra AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Antep'te bir toplu açılış töreninde o dönem sarf ettiği "400 milletvekili verin bu iş huzur içinde çözülsün" sözleri akıllara gelmişti. 

Suruç Aileleri İnisiyatifi de sosyal medyadan yaptığı paylaşımda,"'Defterler açılırsa' değil katliam siyasetinin defterleri açılmalı, herkes ne biliyorsa söylemelidir. 7 Haziran ile 1 Kasım arası ne oldu? Biz ne için, ne uğruna bu kadar öldük ve yaralandık?" diye sordu.