Suriye Sınırında İdlib Sevkiyatı ve Hazırlığı

Suriye ordusu cihatçı teröristlerin temizlenmesine yönelik İdlib’de operasyona hazırlanırken, bölgede desteklediği gruplar olan AKP hükümeti sınıra tank sevkiyatı yaptı.04-09-2018 07:07

Suriye hükümetinin İdlib’in teröristlerden kurtarılmasına yönelik askeri operasyon sonrası yaşanacak olası göç gerekçe gösterilerek TSK sınır hattında hareketlendi. TSK, İdlib’in sınır olduğu Hatay bölgesine yoğun personel ve zırhlı sevkiyatı yapıyor. Sınır hattında görevli askeri personele Türkiye’nin farklı bölgelerinden takviye gönderiliyor.

M-60 TANKLARI GÖSTERİLİYOR

Aynı şekilde bölgeye TIR’larla sevk edilen tank sayısında da artış var. Gönderilen zırhlı paletli araçlar arasında modernize edilmiş M-60 tanklarının olması dikkat çekiyor.

ATME KAMPI HAZIRLANDI

Hürriyet’in haberine göre TSK unsurları ile diğer istihbarat ve güvenlik güçleri olası bir hareketlilikte göç dalgasını, Suriye toprakları içinde karşılayacak. Bunun için bölgede bulunan Atme Kampı’nın yeni göç dalgasına hazır olması için genişletme ve yenileme çalışmaları devam ediyor. TSK’nın İdlib’i çevreleyen şekilde 12 ayrı gözlem noktası bulunuyor. Gözlem noktalarının güvenliği beton bariyerler ve ateş destek unsurlarıyla güçlendirildi.