Şüpheli ölümün ön otopsi raporu çıktı: Duygu Delen darp edilmiş!

Ailenin avukatlarından Ömer Faruk Akan, Mehmet Kaplan’ın ifadesinde Duygu’yu darp ettiğini söylediğini hatırlattı. Rapora dair bilgi veren Akan, Duygu’nun vücudunda düşmeye bağlı olmayan darp izlerinin mevcut olduğunu ve Mehmet Kaplan’ın hem emniyet, hem savcılık ifadesinde düşme olayını görmediğini beyan ettiğini aktardı.18-08-2020 17:49

Erkek arkadaşının 4. kattaki evin penceresinden düşerek şüpheli şekilde hayatını kaybeden 17 yaşındaki Duygu Delen’in ön otopsi raporunda, düşmeye bağlı olmayan darp izleri olduğu ortaya çıktı.

Gaziantep'te Atlantik Halı’nın sahibi Bileç Kaplan’ın oğlu Mehmet Kaplan’ın eski kız arkadaşı Duygu Delen, Kaplan'ın 4. kattaki evinden düşerek şüpheli şekilde hayatını kaybetmişti. Daha önce de alkollü ve ehliyetsiz araç kullanırken bir kadını ezerek öldüren Mehmet Kaplan ise çıkarıldığı mahkemece “cinsel istismar” ve “kasten öldürme” suçları ile tutuklanmıştı.

Şüpheli ölümle ilgili bugün Gaziantep Baro Binası’nda bir basın toplantısı yapıldı. Duygu Delen’in babası Bülent Delen ve ağabeyi Harun Delen’in de bulunduğu toplantıya, Baro Başkanı Bektaş Şarklı, ailenin avukatları Ömer Faruk Akan, Göksel Öztürkmen ile Duygu'nun arkadaşları katıldı.

‘DÜŞMEYE BAĞLI OLMAYAN DARP İZLERİ VAR’

Ailenin avukatlarından Ömer Faruk Akan, ön otopsi raporunun kendilerine ulaştığını belirterek, dosyada ciddi delillerin mevcut olduğunu vurguladı. “Otopsi raporu hazır ama bu bir ön rapor şeklinde. Bizim başsavcılığa ayrıca bir talebimiz olacak. Adli Tıp Kurumu dışında bağımsız bir adli tıp uzmanının dosyayı incelemesini ve otopsi raporunu incelemesini istedik. Bunu da muhtemelen kabul edeceklerdir. Otopsi raporunun içeriğine dair bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum”  diyen Akan, Mehmet Kaplan’ın ifadesinde Duygu’yu darp ettiğini söylediğini hatırlattı. Rapora dair bilgi vermeyi sürdüren Akan, Duygu’nun vücudunda düşmeye bağlı olmayan darp izlerinin mevcut olduğunu ve Mehmet Kaplan’ın hem emniyet, hem savcılık ifadesinde düşme olayını görmediğini beyan ettiğini aktardı.

‘TRAFİK KAZASINDA BİR SIKINTI VAR’

Mehmet Kaplan’ın daha önce alkollü olarak bir kadına çarptığı dosyaya ilişkin de konuşan Akan, "Önceki trafik kazasında şöyle bir sıkıntı var; ilk tutulan rapor bana problemli geldi. İlk raporun üzerine bina edilmiş bir dosya. Ancak rahmetlinin ailesi hem şikayetçi olmamış hem kararı istinaf etmemiş. 2 yıl 1 ay ceza almış, o dosya şu anda istinafta ama aleyhe bozma olacağını düşünmüyorum" dedi.

‘ADALET İSTİYORUM’

Toplantıda konuşan Bülent Delen'in ise güçlükle ayakta durduğu görüldü. Baba Delen, gözyaşlarına hakim olamazken "Adalet istiyorum" dedi.