Süpermarket kediyi 48 saat kafese kilitledi

Marketten sucuk çaldığı iddiasıyla bir kedi, 48 saat boyunca kafeste kilitli tutuldu.12-04-2018 10:14

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, şarküteri bölümünden sucuk çaldığı gerekçesiyle süpermarket yetkililerinin kafese kilitlediği kedi, 48 saat sonra kurtarıldı.

Bodrum'un Ortakent-Yahşi Mahallesi'ndeki bir süpermarketler zincirinin şarküteri bölümünden sucuk çaldığı iddiasıyla bir kedi, market yetkilileri tarafından "Kamera var izlenmektedir, ellemeyin" yazılı kağıt yapıştırdıkları tel kafese kilitlendi.

Kafesteki kedinin marketin arka bahçesine bırakılmasının ardından,kedinin bu şekilde cezalandırmasına tepki gösteren personel cep telefonu ile durumu görüntüleyip, Bodrum Hayvan Hakları Derneği'ne bildirdi.

Bodrum Hayvan Hakları Derneği Başkanı Füsun Uslu, ihbar üzerine Ortakent-Yahşi Mahallesi'nde yaşayan 3 dernek üyesini söz konusu süpermarkete gönderip, 48 saat sonra kedinin kurtarılarak doğal ortamına bırakılmasını sağladı.

"GÖZLERİMİZE İNANAMADIK"

Olayı Facebook sayfasından "Koskoca süpermarketin kedi cezalandırma yöntemi bu, ne diyelim" diyerek paylaşan Uslu, yaptığı açıklamada, "İhbar için gönderilen görüntüleri izleyince gözlerimize inanamadık. Daha sonra ise üyelerimizi gönderip, acı çeken kediyi kurtardık. Koskoca marketler zincirinin yaptığı kabul edilebilir gibi değil, kediyi sucuk çaldığı için demir kafese koyup, cezalandırmışlar" dedi."NİYETİMİZ KEDİYİ CEZALANDIRMAK DEĞİLDİ"

Söz konusu süpermarketin yönetici yardımcısı Sebil Ertürk ise niyetlerinin kediyi cezalandırmak olmadığını iddia ederek, "Bu kedi mağazaya çok alıştı. Bir şekilde içeri girerek sucuk ve pastırmaları çalıyor. Ürünlerin üzerinde dolaşıyordu. Daha önce de mağazadan şarküteri ürünü çalarken yakalayıp, Ortakent-Yahşi ve Turgutreis'te doğaya bıraktık ancak her defasında yine geldi. Hayvan dostu bir mağazayız, bu işi kediyi cezalandırmak değil, mağazadan uzaklaştırmak için yaptık. Aksi takdirde, Gıda Yönetmeliği'ne de uygun davranmamış olurduk. Sokak hayvanları için derneklerle çalışıp elimizden gelen yardımı yapıyoruz. Burada kötü niyet aramanın doğru olmadığına inanıyorum. Yanlış anlaşılma var" dedi. (DHA)