Süper Kupa finalinde 25 kişi gözaltına alındı

Vodafone Arena'da Liverpool ve Chelsea arasında oynan UEFA Süper Kupa finali için emniyet tarafından alınan güvenlik önlemleri kapsamında 25 kişi gözaltına alındı.15-08-2019 09:20

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Vodafone Park Arena'da Liverpool ve Chelsea arasında oynan UEFA Süper Kupa finali için aldığı güvenlik önlemleri çerçevesinde 25 kişinin gözaltına alındığını duyurdu. Gözaltına alınanlardan 12 kişi yabancı uyrukluyken, Türkiyeli 13 taraftarın arasında maç esnasında sahaya giren bir kişi ve onu görüntüleyen arkadaşları da yer alıyor.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün müsabakayla ilgili olarak aldığı güvenlik önlemleri çerçevesinde, maç öncesi, yabancı uyruklu 12 kişi yasaklı madde, hırsızlık ve kural ihalelerinden dolayı gözaltına alındı. Çalışmalarda Türkiyeli 13 taraftar da karaborsada bilet satışı, dolandırıcılık gibi çeşitli suçlardan gözaltına alındı.

SAHAYA GİREN VE ARKADAŞI GÖZALTINDA

Gözaltına alınan 13 Türk taraftar arasında sahaya giren Ali A.Y. ile arkadaşları da yer alıyor. Maçın oynandığı sıra sahaya giren Ali A.Y. ve onu görüntüleyerek sosyal medyada paylaşmak isteyen 4 arkadaşı da yakalanarak gözaltına alındı.

Ali A.Y., arkadaşları ve karaborsada bilet satışı yapmak isteyen şüphelilerin, polis merkezindeki işlemlerinin ardından savcılığa sevk edileceği öğrenildi.