Süleymancılara ait yurt binasının yıkımı tekbirlerle protesto edildi!

Kağıthane'de Süleymancılara ait olan ve kaçak olarak inşa edilen yurt binasının yıkımı, tekbirlerle protesto edildi.31-10-2019 15:27

Kağıthane'de Süleymancılar cemaatine ait olduğu iddia edilen bir dernek tarafından öğrenci yurdu olarak kullanılan 4 katlı bina için kaçak ve riskli olduğu için yıkım kararı çıktı. Tebligata rağmen boşaltılmadığı kaydedilen binanın yıkımı için belediye ekipleri sabah saatlerinde bölgeye gelirken, emniyet de çevrede önlem aldı. Yıkımı engellemek isteyenler tekbir getirdi. Binadakilerin uzaklaştırılmasının ardından yıkım başladı.

Konuya ilişkin açıklama yapan Kağıthane Belediyesi ise can ve mal güvenliği açısından risk taşındığını belirterek, ''Bugün yıkımı gerçekleştirilen / gerçekleştirilecek olan yurt ve lojman binasının bulunduğu alan; 1979 yılında hazine arazisi üzerine kaçak olarak ruhsatsız ve izinsiz olarak yapılmıştır. Arazinin mülkiyet sahibi Hazine'dir. Dolayısı ile 3.kişilerin herhangi bir kaybı söz konusu değildir. Geçtiğimiz günlerde yaşanan İstanbul Depreminden sonra Riskli olduğu tespit edilen bu yapıların yıkılması ve tedbir alınması ile ilgili belediyemize çok sayıda müracaatta bulunulmuştur." denildi.