'Süleyman Soylu’nun sağ koluyum' diyen erkek, kendisinden ayrılmak isteyen kadını ve ailesini aylarca tehdit etti

''Cumhurbaşkanı beni sever, Süleyman Soylu'nun sağ koluyum'' diyerek bir kadını tehdit eden erkek, çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.06-07-2020 08:23

Hürriyet gazetesi yazarı Fatih Çekirge, V.D. isimli erkeğin “Süleyman Soylu’nun sağ koluyum” diyerek kendinden ayrılmak isteyen kadını ve ailesini çok uzun süre tehdit ettiğini bugünkü köşesine taşıdı. 

V.D.'nin kendisinden ayrılmak isteyen kadına ''Öldürürüm seni, devlet benden vazgeçmez, Cumhurbaşkanı beni sever'' diyerek tehditler savurduğunu aktaran Çekirge, bugünkü köşe yazısında şunları yazdı:

V. adlı genç kız kendisinden ayrılmak isteyince, kamuya açık toplantılarda Süleyman Soylu, Hulusi Akar’la fotoğraflar çektirip önüne koydu. V. ne yapsa kurtulamadı. Onu bırakmak istiyordu. Ama öylesine tehditler alıyordu ki... Ölüm tehditleri... “Öldürürüm seni, devlet benden vazgeçmez, Cumhurbaşkanı beni sever. Üstünü örterler” diye öylesine korkuttu ki... Ayrıca genç kızın ailesini de bu tehditlerle dolandırdı. Aile kurtulmak için elinde avcunda ne varsa para, altın hepsini verdi yine kurtulamadı. Aylarca süren bu işkence genç kızı canından bezdirdi. 

“Bir sahtekârın bir genç kızın ve ailesinin hayatını nasıl cehenneme çevirdiğinin hikâyesidir bu...” diyen Hürriyet yazarı, tehdit edilen kadının bir arkadaşı ile yaptı görüşmeyi de paylaştı:

Gece yarısı Sevgi’nin kapısı çalar. 

Sevgi kapıyı açar ki... En iyi arkadaşı V.Ç. Hemen içeri girerler. 

V.Ç: “Çok korkuyorum Sevgi...”

Sevgi: “Yine mi o alçak?”

V.Ç.: “Evet, canıma tak etti. Beni tehdit etti. Ondan ayrılırsam ailemi yok edecekmiş.” 

Sevgi: “Yeter artık! Öyle de acı böyle de acı... Polise bildirmelisin. Bu devlet bu kadar kötü olur mu ya...”

V.Ç.:“Ya en son bir video gösterdi ki... Cumhurbaşkanımızla telefonda arkadaş gibi konuşuyorlar. Öldürecek beni bu...”

Sevgi: “Bıktım artık. Ben bildireceğim.”

Çekirge, daha sonra duruma Soylu’nunmüdahale ettiğini, polislerin eve yaptığı baskın sonucunda V.D. isimli kişinin yakalanıp çıkarıldığı mahkemede tutuklandığını aktardı.

Çekirge, yazısının sonunda Soylu’ya yönelttiği “Bu tür durumlar çok oluyor mu?” sorusuna aldığı yanıtı da şöyle paylaştı:

Evet, ne yazık ki böyle sahtekârlar çıkıyor. Yüze yakın vaka yakaladık. Kamuya açık alanda gelip bakanlarla fotoğraf çektiriyor. Tabii biz de o toplantılarda fotoğraf için gelenlere hayır demiyoruz. Cumhurbaşkanımızın adını kullananlar var. Ama bunların hepsini yakalıyoruz. Yeter ki mağdur olan vatandaş bize bildirsin. 7/24 bu ihbarları takip edip sonuçlandırıyoruz.