'Süleyman Soylu ocak ayında kabine dışında kalacak'

CHP'li Eren Erdem, ocak ayında bir kabine revizyonu yapılacağını ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kabine dışında kalacağını iddia etti.17-12-2017 20:37

CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, Balıkesir'in Karesi İlçesi'nde partisinin ilçe teşkilatının olağan kongresine katıldı. 

'SÜLEMAN SOYLU ARTIK SİYASİ MEVTADIR'

Kongrede açıklamalarda bulunan CHP'li Erdem, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun ocak ayında görevinden alınacağını iddia ederek şunları söyledi:

OCAK AYINDAKİ REVİZYONDA KADİNE DIŞINDA KALACAK

Birileri, kongrelerini başka yerlerde yapar. Bir haftadır iktidar partisinin kongresine tanıklık ediyoruz. İktidar partisi, bir haftadır kongre yapıyor, genel bakan seçmek için. 'Nasıl yani?' derseniz Süleyman Soylu çıkmış, genel başkan olma adına, Erdoğan'ın yerine geçme adına, bir PR çalışması yapıyor; reklam çalışması yapıyor. Cumhuriyet Halk Partisi'nden de ekmek yiyeceğini sanıyor. Dün, bütün hesabı tabiri caizse zaten 'siyasi bir kadavra' olan ilgili şahsın siyasi geleceği dürüldü. Kendisi, dün itibarıyla 'siyasi mevta'dır. Ocak ayındaki revizyonda Süleyman Soylu, bir daha o kabinenin dışında kalacak, diye temenni ediyor ve düşünüyorum. Aksi takdirde bunu iktidar partisi düşünsün.

BÜTÜN SİYASİ GEÇMİŞİ ERDOĞAN'A KÜFRETMEKLE GEÇMİŞ....

Parlamentoda, Erdoğan'ı eleştirdiğimiz zaman üstümüze geliyorlar. Erdoğan'ı eleştirmemek için cansiparane bir mücadele verirken, bütün siyasi geçmişi ona küfretmekle geçmiş olan bir kişi, getirilip, bakan yapılıyor. İlginç bir durum. Bu kişinin nelere hazırlandığını biliyoruz. Dün, grup başkan vekilimiz ifade etti. 10 gün önce de ben bir televizyon kanalında söylemiştim. Biz Demokrat Parti'yi siyasi tarihimizin önemli bir geleneği olarak görüyoruz. Bir kişiyle kurumları ilişkilendiremeyiz. İlgili kişi, zaten Kırat tarafından sırtından atılmıştır. Söyleyeceğimiz sözler, Demokrat Partili vatandaşlarımızı en ufak bir üzüntüye sevk etmemelidir. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak Kemal Kılıçdaroğlu'nun kılına zarar verme teşebbüsünü dahi gerçekleştirenlerin dünyayı başına yıkma konusunda kararlıyız.