Süleyman Soylu, AKP'li vekille evlenen Ayvazoğlu'nun hızlı yükselişini yazan Saygı Öztürk'ü hedef aldı

Süleyman Soylu, Trabzon Belediyesi'ne işçi olarak giren Ali Ayvazoğlu’nun AKP'li Bahar Ayvazoğlu ile evlenmesi sonrası dikkat çekici yükselişini yazan Saygı Öztürk’ü ağır sözlerle hedef aldı.18-06-2020 11:15

Sözcü Gazetesi yazarı Saygı Öztürk, kaleme aldığı bir haber nedeniyle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun hedefi oldu. Gazeteci Öztürk, haberinde Trabzon Belediyesi'ne işçi olarak giren Ali Ayvazoğlu’nun AKP Milletvekili Bahar Ayvazoğlu ile evlenmesi sonrası Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne kadar yükselmesini konu aldı. 

Haberin rahatsız ettiği İçişleri Bakanı Soylu, haberi alıntılayarak Twitter hesabından şunları yazdı: “İnsanlık görevimi yapıyorum. Saygı Öztürk’ün bu yazısı namussuzluktur. Bahar Hanım ahlaklı, faziletli bir kadındır. Ali Beye minnettarız Trabzon turizmini ayağa kaldırdı. Bugünden sonra bu namus düşmanına kim röportaj verirse, gözümde aynı namussuzluğun ortağıdır, haysiyet celladıdır.”

TWEETİ SİLDİ, İFADEYİ DEĞİŞTİRİP TEKRAR ATTI

Soylu, attığı bu tweeti çok kısa süre içerisinde sildi. Akabinde ise şunu paylaştı: “İnsanlık görevimi yapıyorum. Saygı Öztürk’ün bu yazısı namussuzluktur. Bahar Hanım ahlaklı, faziletli bir kadındır. Ali Beye minnettarız Trabzon turizmini ayağa kaldırdı. Bugünden sonra bu namus düşmanını kim muhatap alırsa, gözümde aynı namussuzluğun ortağıdır, haysiyet celladıdır”

 “Namus düşmanı” olarak suçladığı gazeteci Öztürk’e yönelik ilk tweetinde “kim röportaj verirse” tehdidinde bulunan Soylu, ikinci paylaşımında bu ifadesini “kim muhatap alırsa” şeklinde değiştirdi.

Saygı Öztürk’ün bu sözlerle Soylu’nun ağır ithamlarına ve tehditlerine maruz kaldığı “Trabzon böyle bir yükseliş görmedi” başlıklı haberi ise şöyle: 

“Trabzon bugünlerde ilginç bir yükseliş hikayesine tanıklık ediyor. Ali Ayvazoğlu, Trabzon Belediyesi'ne bağlı TRABEL şirketinde işçi kadrosunda çalışırken, aynı zamanda Atatürk Köşkü'nde bekçi olarak görev yaptı. Bahar Hanım (Bahar Ayvazoğlu) ise Mustafa Yanmış'ın Merkez İlçe Başkanlığı döneminde AKP'ye sekreter olarak işe alındı.

Ayvazoğlu, ilçe binasına sıkça gidip gelmeye başladı. Evli olan Ali Ayvazoğlu, Bahar Hanım'la dostluğunu ilerletti. Ayvazoğlu eşinden ayrıldı ve Bahar Hanım'la evlendi. AKP İl Kadın Kolları Başkanı Havva Gümüş'ün, Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği'ne seçilmesi üzerine boşalan Kadın Kolları Başkanlığı'na Bahar Ayvazoğlu atamayla getirildi.

2014'de Ortahisar Belediye Başkanlığı kuruldu. Başkanlığa AKP İl Başkanı Ahmet Metin Genç seçildi. Genç, özel kalem müdürü bulunmasına rağmen Ayvazoğlu'nu kağıt üstünde özel kalem müdürü yaptı. Daha önce turist rehberliği de yapan Ayvazoğlu'nun üst bir göreve getirilmesi için çalışma yapıldı. Trabzon'un 20 yıldır Kültür ve Turizm İl Müdürü İsmail Kansız görevinden alındı. Böylece Ali Ayvazoğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevine vekaleten başlatıldı.

2015'te Bahar Ayvazoğlu'nun milletvekili seçilmesinden sonra Ayvazoğlu da bu göreve asaleten atandı. Eşin Trabzon'da, milletvekilinin Ankara'da bulunması sorununu aşmak için formül bulundu. Ayvazoğlu, Trabzon'dan Ankara Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü'ne atandı. Ancak bu görevde de uzun süre kalmayacağı, bakan yardımcılığı ya da genel müdürlüğe atanacağı ileri sürüldü.”