Şule Çet'in avukatı: 'Bir saat cesedi ne yapacaklarını tartıştılar'

Çet ailesinin avukatı, 'Bu dosya intihar süsü verilmiş bir cinayet dosyasıydı. Düne kadar suda bir bulanıklık vardı, bu bulanıklık artık yok oldu' dedi.08-11-2018 17:36

Ankara’da bir plazanın 20’nci katından atılarak öldürüldüğü belirtilen üniversite öğrencisi Şule Çet’le (23) ilgili yürütülen soruşturma dosyasına eklenen yeni belgelerde tutuklu sanıklar Berk Akand ve Çağatay Aksu’nun Çet’in ölümünün ardından bir hava yolu firmasını 10 kez aradığı ortaya çıktı. İki sanığın telefonlarının HTS kayıtlarındaki yazışmalara da ulaşıldı.

'BİR SAAT CESEDİ NE YAPACAKLARINI TARTIŞTILAR'

Çet ailesinin avukatı Umur Yıldırım Ankara Adliyesi önünde  yaptığı açıklamada, soruşturmanın son aşamaya geldiğini ifade ederek, "Sadece İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndan kesin ölüm nedeniyle ilgili bir rapor bekliyoruz. Dosyaya dün giren delil, bu işin bir intihar değil, bir cinayet olduğunu ortaya koydu. Olay gecesi şüphelilerden Berk A. hiçbir şey bilmediğini, görmediğini söylüyordu ki; olay günü 02.39'da farklı bir kadına attığı mesaj var. 'Her şey çok kötü oldu. Lütfen ban geri dön, beni ara' şeklinde. Özellikle 02.39 diyorum; çünkü Şule'nin 03.50'de plazanın katından atıldığı tespit edildi. Yani bir saatten fazla bir süre şüpheliler Şule'yi öldürdükten sonra cesedi ne yapacaklarını tartıştılar. Çünkü bu mesaj atıldığında Şule ölmüştü" dedi.

PARMAK İZİ YOK

Şüphelilerin olayla ilgili verdikleri ifadelerin, polisin olay yeri raporuyla çürütüldüğünü söyleyen Avukat Yıldırım, "Çünkü bahsettikleri pencerenin pervazında kimsenin parmak izi bulunmamıştı. Bu da Şule'nin öldürülüp, çuval gibi atıldığını gösteriyor.

'BU DOSYA İNTİHAR DOSYASI DEĞİLDİ'

Şüpheli Berkan A.'nın o gece mesaj çektiği kız arkadaşının tanık olarak ifadesinin alındığını ve ifadenin dosyaya girdiğini belirten Avukat Yıldırım söyle devam etti:

"Bu tanık ifadesiyle Şule'nin öncesinde öldürülüp, bir saatten fazla cesedin başında soğukkanlılıkla, planlayarak, 'bu cesedi nasıl yok ederiz' düşüncesiyle tartışıp sonrasında cesedi attıkları noktasına geldiğini gördük. Tanık ifadesi ve HTS raporları dosyaya girdi. Son olarak şüphelilerin sabaha kadar bir görüşme trafikleri var. Kimlerle ne görüşüldü? Görüşmelerde hangi içerikler var? Savcılık bunlarla ilgili detaylı bir inceleme yapıyor. Dosya intihar diye açıldı, ama şu an olayın cinayet olduğu yönünde su götürmez bir gerçek var. İnşallah hak ettikleri cezayı alacaklar. Biz hak etmedikleri bir cezayı istemiyoruz. Ne yaptılarsa karşılığını istiyoruz. Bu dosya intihar dosyası değildi. Bu dosya intihar süsü verilmiş bir cinayet dosyasıydı. Düne kadar suda bir bulanıklık vardı. Bize göre bu bulanıklık artık tamamen yok oldu. İddianame düzenlenecek ve şüphelilerden ikisi de hak ettikleri cezayı alacak."