Şule Çet davasında ara karar: Plazada bilirkişi incelemesi yapılacak

Şule Çet'in ölümüne ilişkin devam eden dava için bilirkişinin plazada biyolojik leke incelemesi yapması kararı alındı.16-07-2019 20:37

Ankara’da üniversite öğrencisi olan 23 yaşındaki Şule Çet’in ölümüne ilişkin davada mahkemenin verdiği ara kararla olayın gerçekleştiği plazada bilirkişi eşliğinde kan, tükürük, sperm gibi biyolojik lekelerin tespiti için olay yerinde inceleme yapılacak.

Üniversite öğrencisi olan 23 yaşındaki Şule Çet’in, 29 Mayıs’ta eskiden yanında çalıştığı Çağatay Aksu’nun ofisinin olduğu plazanın 20. katından aşağıya atlayarak intihar ettiği iddia edilmiş ancak cinsel saldırıya uğradığı ve ölümünün şüpheli olduğu ortaya çıkmıştı.

Sanıklar Çağatay Aksu ve Berk Akand’ın tutuklu yargılandıkları davanın son duruşmasında, Çet ailesinin avukatları mahkemeye Erciyes Üniversitesi Adli Tıp Uzmanı Prof. Dr. Çağlar Özdemir tarafından hazırlanan raporu sunmuştu.

Raporda, bir takım değişik dalga boyunda ışık veren cihazlarla yapılan incelemede, halıfleks üzerinde kan, tükürük ya da sperm gibi bir takım biyolojik izlerin bulunduğu ifade edilmişti.

Mahkemeye sunulan raporda, bu izlerin olay günü plaza katında çekilen fotoğraflarla yapılan karşılaştırma sonucu tespit edildiği de belirtildi.

Mahkeme duruşma sonrası verdiği ara kararla, belirtilen izlerin olup olmadığının tespiti için plaza katına inceleme yapılması kararı aldı.

Gazete Karınca'da yer alan habere göre bu kapsamda yarın (17 Temmuz), naip hakim gözetiminde raporu hazırlayan Prof. Dr. Çağlar Özdemir, mahkemenin belirlediği bilirkişiler ve taraf avukatlarının katılımıyla plaza katında inceleme yapılacak.