Suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı: Recep Gürkan ile hiçbir çelişki yaşamadık

Suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı, CHP’li Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’la yaptığı görüşmenin ardından başlayan tartışmalara ilişkin “Recep Gürkan ile daha evvel telefonda ve Saros Körfezinde yakın arkadaşım olan Mustafa Atlıhan’ın tatil köyünde bir araya geldik. Uzun saatler süren konuşmamızda devletimiz ile alakalı ortak noktalarımızda hiçbir çelişki yaşanmadı” dedi.30-10-2020 13:39

AKP ve küçük iktidar ortağı MHP'nin oylarıyla Meclis'ten geçirilen 'infaz yasası' ile cezaevinden tahliye edilen organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı, CHP’li Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’la yaptığı görüşmenin ardından başlayan tartışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Çakıcı açıklamalarında Recep Gürkan ile daha önce de görüştüğünü belirtirken, uzun saatler süren konuşmalarında devlet ile alakalı konularda hiçbir fikir ayrılığına düşmediklerini belirtti.

Çakıcı açıklamalarında ayrıca CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı.

Alaattin Çakıcı'nın açıklamaları şu şekilde:

'ÇELİŞKİ YAŞAMADIK'

“Recep Gürkan’ı ziyaret etmemi gündeme getiren CHP genel başkanı ve aynı zihniyetteki yol arkadaşları devlet düşmanları ile ortaklık yapmasınlar, bunu kamuoyuna açıklıkla ve yürekleri varsa ve tavır koyuyor ise işte o zaman ancak Atatürk’ü ağızlarına alabilirler. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ile daha evvel telefonda ve Saros Körfezinde yakın arkadaşım olan Mustafa Atlıhan’ın tatil köyünde bir araya geldik. Uzun saatler süren konuşmamızda devletimiz ile alakalı ortak noktalarımızda hiçbir çelişki yaşanmadı. Vatan sevgisinin ne anlama geldiğini, atalarının balkanlarda yaşadıkları soykırımına uğrayan Balkan Türklerinin anavatanın Trakya bölgesi ile her zerresi bütünleşmiştir. Trakyalılar devletin bütünlüğüne, dinine, resmi diline, bayrağına, ezanına, ülkemizi esaretten kurtaran kadronun lideri Mustafa Kemal Atatürk’e gönülden bağlıdır ve bu ilkeler her Trakyalının vaz geçilmezidir.

KILIÇDAROĞLU'NU HEDEF ALDI

Kemal Kılıçdaroğlu gibi düşünenler Atatürkçülük adı altında CHP’nin içini boşaltarak Gazi Mustafa Kemal’e ihanet içindedirler. Eğer kalbi Atatürkçü olsalar PKK’nın siyasi kanadı HDP ile ortak seçime girmezlerdi, aynı yanlışı milliyetçiyim diyen bir Hanımefendi de [Meral Akşener’i kast ediyor] yapmıştır.

ERDOĞAN'A VE BAHÇELİ'YE ÖVGÜLER

“Türkiye eski Türkiye değil” sözleriyle mevcut iktidar blokuna da selam gönderen Çakıcı, konuşmasını "Devlet başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, dünya Türklerinin yaşayan son efsanevi lideri Sayın Devlet Bahçeliye ve tüm kamuoyuna Saygılarımı arz ederim" diyerek noktaladı.