Söz pizzasına tükürülen müşteride: Tam üçüncü dilimi ısırdığımda mesaj geldi

Pizzasına tükürülen müşteri konuştu.28-03-2018 16:57

Eskişehir'de bir müşteriye götürdüğü pizzaya tükürüp görüntüsünü çeken kuryenin ardından pizza şirketi tarafından yapılan 'şantaj' açıklamasından sonra, müşteri Hüseyin Alyüz ve Avukatı Kemal Sayılır açıklamalarda bulundu.

"BANA 'PİZZAYI YEME' DİYE MESAJ GELDİ"

Olayı anlatan mağdur Hüseyin Akyüz, "Bir pizza siparişi verdim gece saat 11.30'da. Telefonla konuştuğum bayan arkadaşla aramada sadece şöyle konuşma geçti, nasıl bir pizza istediğimi söyledim ve kendisi bana adres sordu. Ben yaklaşık 7-8 yıldır aynı adreste oturuyorum. Adresi sorması üzerine ben de, 'Hanımefendi benim adresimin orada olması gerekiyor, neden adresim kayıtlı değil' şeklinde bir soru sordum. Hanımefendi de böyle bir kaydın bulunmadığını, tekrar adresi istediğini söyledi. Benim kendileriyle konuşmam bu kadar. Yaşanılan olay bundan sonrasında başladı. Bizim binamızda her katta güvenlik kamerası var. Bina sahibinin yeğeni zaten binamızda 1'inci katta oturuyor. O arkadaşın dairesinde duruyor güvenlik kameraları. Bir hırsızlık, bir güvenlik zaafı olmaması nedeniyle binada o arkadaşın dairesinde duruyor. Sonra yukarı çıkarken birinci katta duraksamış bu pizzayı getiren kişi. Kameranın da çok yanıp sönmesinden dolayı da bir iki ses de duymuş 1'inci kattaki komşu. 

'PİZZA KİME GELDİYSE YEMESİN’

Kameraya yaklaştığında bir hareket yaptığını görmüş. Pizzayı açmış, içine tükürdüğünü görmüş. Sonra kapıyı açmış yukarı çıkmaya başlayınca yakalayamamış. Daha sonra arkasından bağırmış 'Pizza kime geldiyse yemesin' diye. Böyle bağırınca da ben 5'inci katta oturduğum için kendim duymuyorum. Daha sonra tekrar içeri girip kameradan tespit ediyor hangi kata çıktığını. Bir katta iki kişiyiz zaten önce karşı komşumu arıyor, daha sonra beni arıyor. Bende meşgule attım telefonu çok önemli bir şey olmadığını düşündüğümden. Daha sonra pizzadan 1-2 dilim yedim. Tam üçüncü dilimi ısırdığımda bana mesaj geldi 'Pizzayı yeme' diye. Daha sonrasında indim aşağıya hayırdır ne oldu diye, görüntülere baktıktan sonra böyle bir şey ile karşılaştım" ifadelerini kullandı.