Soyunma kabininde kadınların fotoğrafını çeken müezzinden skandal yanıt: Şaka yapmak için çektim!

Soyunma kabininde kadınların fotoğrafını çeken müezzin hakim karşısına çıktı.14-09-2019 14:14

Bursa’da alışveriş merkezindeki bir mağazanın soyunma kabininde kıyafet deneyen M.V.’nin cep telefonu kamerasıyla görüntülerini çektiği için tutuklanan müezzin Yakup Çerkez (43), hakim karşısına çıktı. Yakup Çerkez savunmasında, ”Yan kabinde arkadaşım olduğunu düşünerek, şaka maksadıyla cep telefonumla video ve fotoğraf çektim. Bir kadın çığlık atınca arkadaşım olmadığını anladım. Bayandan defalarca özür diledim. Beni affetmesini istiyorum” derken, şikayetçi M.V. ”Bana olay günü şeytana uyduğunu, onu affetmemi söyledi” diye konuştu.

Olay, geçen Temmuz ayında, Bursa’nın Nilüfer ilçesinde bulunan alışveriş merkezindeki bir mağazada meydana geldi. İddiaya göre, reyondan aldığı kıyafeti denemek için soyunma kabinine giren M.V., kıyafetini çıkardığı sırada, kabinin üzerinden uzatılan cep telefonuyla görüntülediğini fark edip, çığlık attı. Çığlık üzerine soyunma kabini dışında olan Yakup Çerkez, kaçmaya başladı. Genç kadın, hızla kıyafetlerini giyip, kaçan Yakup Çerkez'in peşine düştü. Şüpheli Yakup Çerkez, güvenlik görevlileri tarafından yakalandı. Cep telefonuna el konulan Yakup Çerkez, olay yerine gelen polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Yakup Çerkez çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Yakup Çerkez'in Bursa Nilüfer Müftülüğü’nde görevli müezzin olduğu, daha önce Almanya’da Gundelshem DİTİB Selimiye Camii’nde 5 yıl görev yaptığı öğrenildi.

Bursa 5.’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakkında ‘cinsel taciz ve özel hayata ihlal’ suçlarından 3 yıldan 9 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan Yakup Çerkez'in yargılanmasına başlandı. Duruşmada hazır bulunan tutuklu Yakup Çerkez, savunmasında şunları söyledi:

”Olay günü alışveriş yapmak için AVM’ye gitmiştik. Kıyafetlerimi denemek için kabinlerden birine girdim. Kabinde kıyafetleri denerken, çok samimi olduğum arkadaşımın sesini duyar gibi oldum. Ona şaka yapmak için telefonu çıkararak, yan taraftaki kabinde arkadaşım bulunduğunu düşünerek, video ve fotoğraf çekmeye başladım. Ne kadar çektiğimi ve kayıt ettiğimi hatırlamıyorum. Orada bir kadın olduğunu bilmiyorum. Kadın, çığlık atmaya başlayınca arkadaşım olmadığını anladım. Daha sonra mağazadan ve AMV’den ayrıldım. Güvenlikçiler beni durdurdu. Daha sonra gözaltına alındım. Olayda sonra ben ve ailem mağdur olduk. Mesleğimden uzaklaştırıldım. Kadından sürekli özür diledim. Beni affetmelerini istiyorum. Suçlamaları kabul etmiyorum, beraatimi istiyorum” dedi.

Olay günü AVM’ye alışveriş yapmaya gittiğini ve yaşadığı olay yüzünden psikolojisinin bozulduğunu belirten M.V. ise ifadesinde, “Reyondan aldığım kıyafetleri denemek için kabine gittim. Soyunduğum esnada kafamın üzerinde bir cep telefonu olduğunu gördüm. Çığlık atarak giyinmeye başladım. Daha sonra giyinip kabinden çıkarak, o kişiyi takip ettim. Onu yakaladığımda bana, ‘Şeytana uydum, beni affetin. Bu utançla yaşayamam. Beni öldür’ dedi. Polis, o kişinin telefonunu açtı. Bana ve başkasına ait çıplak videolar vardı. Şikayetçiyim, ceza almasını istiyorum” diye konuştu.

Mahkeme heyeti, failin tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi. (DHA)