Soylu'nun müşaviri bir kez daha Barış Terkoğlu'nu hedef aldı: 'Bu yalanını da, açtığımız manevi tazminat davasına ekliyoruz'

Gazeteci Barış Terkoğlu'nu "24 saat süren var" diyerek tehdit eden Soylu'nun müşaviri Burak Gültekin, bugün yaptığı paylaşımlarda "Bu yalanını da, açtığımız manevi tazminat davasına ekliyoruz" dedi.13-07-2021 12:08

İleri Haber

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun müşaviri Burak Gültekin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda gazeteci Barış Terkoğlu'nun Cumhuriyet'te yayınlanan "Esenyurt kavgasının altında ne var?" başlıklı köşe yazısına ilişkin paylaşımlarda bulundu.

Gültekin, Twitter hesabından dün yaptığı paylaşımlarda Terkoğlu'nu "İddialarını ispatlaman için 24 saat süren var" diyerek tehdit etmişti.

Burak Gültekin bugün yaptığı açıklamada Terkoğlu'nun İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Özyurt AŞ’nin başındaki Orhan Özyurt ile ilişkisi olduğunu yazması hakkında "Bu yalanını da, açtığımız manevi tazminat davasına ekliyoruz. Yalanların, mesnetsiz, belgesiz iddialarınla yeni haberlerinde görüşmek üzere" dedi.

Soylu'nun müşaviri şu ifadeleri kullandı:

"Cumhuriyet'in 'acar araştırmacı' yazarı Barış; İddialarını belgeleriyle ortaya koyabilmen için verdiğim 24 saat doldu. Bu süre içerisinde iddialarını ispat edemediğin için laf-ü güzaftan ibaret olduğu ve bir kez daha, operasyonel gazeteci olduğun ortaya çıktı. 

Sayın Bakanımız TRT Haber’de, Cumhuriyet Gazetesi’nin terörü destekleyen haberlerini gösterdiğinde, şimdiki yönetim 'o haberleri biz değil, Can Dündar yaptı' itirafında bulunmuş ve Dündar’ın operasyonel gazetecilik yaptığını ve 'birilerinin elemanı' olduğunu itiraf etmişti.

Aynı itiraf, yıllar sonra Barış’ın haberleri için de; 'Biz değil', 'o yaptı' mı olacak? Gazetecilik mesleğini, birilerinin posta güvercini olmak uğruna kirletiyorsun. Peki, gazeteyi savunan, gazetecilik dersleri veren Alev Coşkun, bu haberciliğe suskun mu kalacak?

Dün sadece, 24 saat içinde somut delillerle iddianı kanıtlamanı söyledim. Görüyorum ki, iddia ve iftira zengini, somut delil fakirisiniz. Bu yalanını da, açtığımız manevi tazminat davasına ekliyoruz. Yalanların, mesnetsiz, belgesiz iddialarınla yeni haberlerinde görüşmek üzere"