Soylu'nun hedef aldığı Amedspor'a müfettiş incelemesi

Soylu, Amedspor hakkında "Cemil Bayık, ‘Amedspor’a destek verin’ diye açık açık talimat gönderdi, duymayacak mıyız?” demişti.20-12-2019 20:04

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun “Kandil'in talimat verdiği spor kulübü” diyerek hedef aldığı Amedspor, bakanlık müfettişlerince incelemeye alındı.  

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, "Kandil'in talimat verdiği spor kulübü" diyerek hedef göstermesinden sonra Amedspor’u incelemek üzere İçişleri Bakanlığınca müfettişler gönderildi. 

Bir haftayı aşkın süredir incelemelerini sürdüren müfettişlerin, kulübün Yönetim Kurulu defterlerini, finansman tabloları ile gelir-giderlerinin giriş ve çıkışlarını inceledikleri öğrenildi.

SOYLU HEDEF ALDI

İçişleri Bakanı Soylu, 11 Kasım’da katıldığı Jandarma Genel Komutanlığı Beştepe Karargahı’nda yapılan Jandarma İl Komutanları Toplantısı’nda Amedspor'u şu sözlerle hedef almıştı:

"Kandil’in en son derdinin ne olduğunu biliyor musunuz? Söyleyeyim, Amedspor. Aman ne yapın, “Amedspor’a oradan buradan ayda 400-500 bin lira para bulun” diye bizatihi Cemil Bayık talimat gönderiyor. Terör örgütünün desteklediği bir siyasi parti. Terör örgütünün direk talimat verdiği bir spor kulübü. Böyle bir şey olabilir mi? Böyle bir şey yapılabilir mi? Cemil Bayık, ‘Amedspor’a destek verin’ diye açık açık talimat gönderdi, duymayacak mıyız?”

KULÜP BAŞKANI: İNCELEMEDEN SONRA AÇIKLAMA YAPILACAK

Amedspor Kulüp Başkanı Metin Kılavuz ise müfettiş incelemesi sonucunda hazırlanacak rapordan sonra açıklama yapacaklarını ifade etti.