Soylu, yangının sürdüğü Marmaris'te muhalefeti hedef aldı

Soylu, yangının sürdüğü Marmaris'te muhalefeti hedef aldı

Yangının sürdüğü Marmaris'te konuşan Soylu, tedbirsizlikleri ve söndürme çalışmalarını eleştiren muhalefeti hedef aldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, günlerdir söndürülemeyen orman yangınının devam ettiği Marmaris'in Bördübet bölgesinde açıklamalarda bulundu.

Soylu konuşmasında muhalefeti hedef alırken, "Yalan yok bozuculuk yok. İnsanların moralini bozmaya gerek yok. Becerebiliyorsanız otobüsleri tamir ettirin" dedi. 

Gece görüşlü helikopterlerin bu gece yarısından itibaren söndürme çalışmalarında kullanılacağını belirten Soylu, "Gece görüşlü helikopterler de bu gece veya yarın gece uçuşlarına başlayacaklar" ifadelerini kullandı.

Soylu ayrıca "Yangının nasıl çıktığına yönelik tespitimiz ve bir kimliğimiz var, bir kişimiz var yani" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Bir ana muhalefet partisi genel başkanı eğer bir açıklama yapacaksa konuyla ilgili burada devletin gelenek ve adabına uygun bir şekilde, ki bu ne zaman olmuşsa biz kendilerine bilgiyi vermişizdir. Ben bizatihi gittiğim bütün afetlerde Kılıçdaroğlu da dahil olmak üzere kim gelmişse tüm bilgiler kendilerine iletilmiştir. Türkiye’nin hava aracı açısından elbette başta aldığı tedbirler bugün Marmaris’teki vatandaşlarımız da görmektedirler ki senkronize bir çalışma 21 Haziran Marmaris yangını için başından itibaren devam etmektedir. Gece görüşlü uçaklar biz yardım toplayıp bunu yapacağız. Hani geçen sene belediyeleriniz bunu  çözeceklerdi? Karavan atmak yok. Yapacağınız işin söyleyeceğiniz sözün arkasında olacaksınız. Yalan yok bozuculuk yok. İnsanların moralini bozmaya gerek yok. Becerebiliyorsanız otobüsleri tamir ettirin."