Soylu: Yakından tanıdığımız arkadaşlar bana tuzak kurdu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hadi Özışık ve Süleyman Özışık aracılığıyla Sedat Peker'e mesaj göndermesine ilişkin konuştu.19-05-2021 01:09

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sedat Peker’in Hadi Özışık ile telefon görüşmesini yayınlamasının ardından konuştur. Soylu son videoları izlediğini ve  büyük şok yaşadığını dile getirdi.

Cengiz Er’e konuşan Soylu, Hadi Özışık ile Süleyman Özışık kardeşleri tanıdığını belirterek, “Yıllardır birlikte teşrik-i mesaide bulunduğumuz arkadaşlar bunlar, şaşkınım.” dedi.

'ÖZIŞIK İLE GÖRÜŞMEDİM!'

Sedat Peker ile hayatında hiç tanışmadığını söyleyen İçişleri Bakanı, SuperHaber’e yaptığı açıklamada, kendisiyle gerçekleştirildiği öne sürülen “arabuluculuk” ziyaretinin hiç yaşanmadığını öne sürdü. Soylu iddiaya ilişkin, “Süleyman Özışık ile en son geçen yıl haziran ayında görüştüm, yakın zamanda Süleyman Özışık ile temasımız olmadı” ifadelerini kullandı.

Kendisine bir kumpas kurulduğunu da öne süren Soylu sözlerine şöyle devam etti;

“Yakından tanıdığımız arkadaşlar ismimizi kullanarak bir mafya lideri ile bana tuzak ve tezgah kurdular. Yarın sabah Hadi Özışık ile Süleyman Özışık hakkında suç duyurusunda bulunacağım.”