Soylu bu kez LGBTİ'leri hedef aldı

Süleyman Soylu, 'Amerika, Ankara'da LGBT'ye 22 milyon dolar yardım yapıyor' iddiasında bulundu.03-09-2019 21:09

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ABD'nin Ankara'da LGBT derneklerine 22 milyon dolar yardım ettiğini iddia ederek; “Burada konuşmamıza gerek var mı?” dedi. 

Soylu, Afyonkarahisar’da Hak- İş Konfederasyonu’na bağlı Özçelik-İş Sendikasının düzenlediği toplantıya katıldı. Bir termal otelde gerçekleştirilen toplantıda Soylu'nun yanı sıra TBMM eski Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Mehmet Ali Şahin ile çok sayıda sendika temsilcisi ve üyeleri katıldı.

İMAMOĞLU'NU HEDEF ALMAYI SÜRDÜRDÜ

Diyarbakır'a giderek yerlerine kayyım atanan belediye başkanlarına dayanışma ziyaretinde bulunan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu hedef almayı sürdüren Soylu, "Diyarbakır'da çalıştırdığı insanların kimlik kartındaki ay yıldızlı bayrağı söküp atanlara orada şehit annelerini kapının önüne koyup terör müzahirlerini gelip devletin bunu çalıştıramazsınız dediği halde inadına belediyeye alanlara inancımızın ve geleneğimizin bize bıraktığı isimleri terörist isimleri ile değiştirenlere İstanbul'dan kalkıp gidip Atatürk portresi verip onlara Atatürk üzerinden temizlemeye çalışanlara Allah da şahittir, millet de şahittir ve hakkımızda helal değildir. Bu kadar net. Yazıklar olsun. Bunu çok net bir şekilde ifade etmek istiyorum." dedi.

'KONUŞMAMA GEREK VAR MI?'

ABD'nin LGBT derneklerine yardım ettiğini öne süren Soylu, “Dünya'nın en önemli devletlerinden bir tanesi yani Amerika, bir taraftan PYD'ye yardım ediyordu. Ama size yardım yaptığı bir yer daha söyleyeyim mi? LGBT'ye yardım yapıyor. Ankara'daki bir LGBT derneğine Amerika Birleşik Devletleri 22 milyon dolar yardım yapıyor. Benim burada konuşmama gerek var mı? Neyle karşı karşıya kaldığımızı ve hangi cereyanla karşı karşıya kaldığımızı... Aslında temel hedefin inancı, kimliği ve bu coğrafyadaki varlığı olduğunu ifade etmem için bundan sonra kelimelerle ifade etmeme gerek var mı acaba?" diye konuştu