Soylu: ABD'ye kırmızı düdük öttürüyoruz

İlkokul öğrencilerinin katıldığı "Öğrencilerde Trafik Bilincinin Geliştirilmesi İş Birliği Protokolü" imza töreninde "ABD'ye kırmızı düdük öttürüyoruz" dedi.21-09-2018 15:32

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ABD'nin bu yılki terör örgütleri listesinin açıklanması üzerine yorumda bulundu. 15 Temmuz 2016'da darbe girişimi yaptığı iddia edilen 'FETÖ'nün ABD'nin terör örgütleri listesine girmemesine tepki göstererek, "ABD'ye kırmızı düdük öttürüyoruz" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve TRT Genel Müdürü İbrahim Eren'in katılımlarıyla "Öğrencilerde Trafik Bilincinin Geliştirilmesi İş Birliği Protokolü" imza töreni gerçekleştirildi.

Şehit Yavuz Başayar İlkokulu'nda gerçekleşen programda çok sayıda ilkokul öğrencisi yer aldı. Programın açılış konuşmalarını gerçekleştiren Bakan Soylu, trafik ve yol güvenliği meselesinin Türkiye için ne ifade ettiğinin ve sorunun büyüklüğünün izaha muhtaç bir durum olmadığını dile getirdi.

'BURADA ESAS MESELE ZİHNİNDE'

İçişleri Bakanlığı olarak trafikle ilgili çalışmalarda temelde 3 başlığa ağırlık verildiğini kaydeden Soylu, bu 3 başlığın denetim, farkındalık ve eğitim olduğunu belirtti. 

Soylu, "Geçtiğimiz bayramda uygulamayı aldığımız kırmızı düdük kampanyasından çok ciddi geri dönüşler aldık" dediği sırada salonda bulunan öğrenciler kırmızı düdükleri çalmaya başladı.

'KIRMIZI DÜDÜK ÖTTÜRÜYORUZ'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sorulan soru üzerine, ABD'nin terör örgütü listelerini açıklamasına ve bu yıl 'FETÖ'yü listeye koymamasına ilişkin, "ABD'ye kırmızı düdük öttürüyoruz" dedi.