Sosyal medyadan Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek için çağrı: #SesiDuyİbrahimYAŞASIN

Yurttaşlar, ölüm orucu eyleminin 320. gününde olan Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek için sosyal medyada çağrıda bulundu. Kampanyaya binlerce yurttaş destek olurken, #SesiDuyİbrahimYAŞASIN etiketi, ülkenin en çok konuşulan konusu oldu.02-05-2020 22:48

Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek, konser yasaklarının kaldırılması, kırmızı bültenle aranan üyelerinin listelerden çıkartılması, İdil Kültür Merkezi’nin basılmaması, tutuklu üyelerinin serbest bırakılması ve adlarına açılan davaların düşürülmesi talepleriyle başlattığı ölüm orucu eyleminin 320. gününde.

'BAŞKA ÖLÜMLERE SEBEP OLAYIN'

Grup Yorum, ölüm orucunun 320. gününde olan üyeleri İbrahim Gökçek için “Başka ölümlere sebep olmayın. İbrahim'in taleplerini kabul edin” çağrısında bulundu.

Konser yasaklarının kaldırılması için üyeleri Helin Bölek'in 3 Nisan günü ölüm orucunun 228'inci gününde hayatını kaybettiğini kaydeden Grup Yorum, “Konser yasaklarının kaldırılmaması sadece bize değil, halka da yasak koymak demektir. Biz Bakırköy Meydanı’nda milyonlarla birlikte konser verdik. Hep birlikte türkülerimizi söyledik. Biz halkın sanatçılarıyız. Bizim için halktan kopmak zaten ölümdür. Biz bu yasakları kabul etmiyoruz" diye belirtti.

Paylaşılan metinde İbrahim Gökçek'in, “Somut bir kazanım olmadan direnişi bitirmeyeceğim” sözleri de hatırlatıldı. "Bir sanatçı bu uğurda ölümsüzleşti. Bir sanatçı daha talepleri kabul edilmediği için ömrünü mü versin?" diye soruldu.

Gökçek’in çok basit ve meşru talepler için 320 gündür ölüm orucunda olduğunun altı çizilen çağrı metniyle, "Başka ölümlere sebep olmayın! İbrahim'in taleplerini kabul edin! Konser yasaklarını kaldırın. Haksızca tutuklanan üyelerimizi serbest bırakın" çağrısında bulunuldu.

YURTTAŞLARDAN ÇAĞRI: #SESİDUYİBRAHİMYAŞASIN

Yurttaşlar,  İbrahim Gökçek için sosyal medyada "#SesiDuyİbrahimYAŞASIN" etiketiyle kampanya başlattı.

İbrahim'in her geçen dakika ölüme daha da yaklaştığını belirten yurttaşlar, "İbrahim Gökçek ve Grup Yorum'un talepleri kabul edilsin" dedi.

Kampanyaya binlerce yurttaş destek olurken  #SesiDuyİbrahimYAŞASIN etiketi, Türkiye gündeminin en çok konuşulan konusu oldu.