Şortlu kadına saldıran saldırganın babasından skandal sözler!

Şort giydiği için minibüste üniversiteli Asena Melisa Sağlam’ı darp eden Ercan Kızılateş'in babası genç kadını suçladı. Saldırganın babası oğlunu destekleyerek, “Kız kısacık şort giymiş. Doğru bulmuyorum” ifadelerini kullandı.23-06-2017 08:27

İstanbul Pendik’te 14 Haziran’da minibüse şortla binen üniversite öğrencisi 21 yaşındaki Asena Melisa Sağlam, “Bu ne biçim kıyafet? Ramazanda böyle giyilir mi? Allah’a da mı saygın yok?” diye bağırıp hakaret ederek saldıran Ercan Kızılateş'in babası konuştu. Saldırganın babası oğlunun saldırısına destek verdi.

Pendik’te yaşayan Ercan Kızılateş’in babası Halil Kızılateş Habertürk’e konuştu. Pendik Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nden emekli olan 61 yaşındaki baba, saldırgan oğluna şu sözlerle destek verdi:

‘KIZ KISACIK ŞORT GİYMİŞ, DOĞRU BULMUYORUM’

 “Biz burada eşim Elif ve diğer oğlumla beraber yaşıyoruz. O gün oğlum oruçluymuş. Çok iyi niyetli biridir. Mahallede de herkes sever. Dolmuşta kadın küfür edince o da elinin tersiyle vurmuş. Ama o kız da gitmiş kısacık şort giymiş. Onun annesi babası yok mu? Öyle giyinmesini doğru bulmuyorum. Kız sonra gidip darp raporu alınca olay buralara kadar geldi. ‘Vergi Kanunu’na muhalefet’ suçu varmış. Polisler almaya geldiğinde öğrendim. Önceki gün bilmediğim 2-3 kişi evimizi taşlamaya kalktı.”

BİR DE ŞİKÂYETÇİ OLDULAR!

Şüpheli Ercan Kızılateş ve sosyal medya üzerinden ailesine hakaret ettiği iddiasıyla kız kardeşi Bircan Kızılateş, Asena Melisa Sağlam’dan şikâyetçi oldu. Savcılık, Sağlam hakkında “hakaret”, “sesli yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret” suçundan soruşturma başlattı. Sağlam, adliyeye giderek ifade verdi.