'Son KHK faşistlerin kurtuluş kapısı olacak'

Gezi Direnişi sırasında katledilen Ali İsmail Korkmaz'ın ağabeyi Gürkan Korkmaz, son çıkan KHK'ya tepki gösterdi.24-12-2017 21:18

Resmi Gazete'de yayınlanan 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile "darbe teşebbüsü ve terör eylemleri ile bunların devamı niteliğindeki eylemlerin bastırılması kapsamında görev alan kişilerin hukuki, idari, mali ve cezai sorumluluğu doğmaz" ifadeleriyle yer verilen düzenlemeye tepki yağıyor. 

'SON KHK FAŞİSTLERİN KURTULUŞ KAPISI OLACAK'

KHK ile AKP'nin "milis kuvvetlerine" saldırı özgürlüğü verildiği belirtilirken, Gezi Direnişi sırasında Eskişehir'de bir ara sokakta polis ve esnaf tarafından darp edilerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz'ın ağabeyi Gürkan Korkmaz da düzenlemeye tepki gösterdi. 

Ali İsmail'in katillerinden biri olan polis memuru Hüseyin Engin'in savunmasına atıfta bulunan Korkmaz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Ali İsmail'e son tekmeyi atan Katil Polis; "Gezi eylemi bir terör eylemidir, ben darbeyi önlemek için ordaydım" diye savunma yapmıştı; gülmüştüm... Son KHK ile bunun gibi savunmalar; faşistlerin kaçış noktası, kurtuluş kapısı olacak!