Somali'nin başkenti Mogadişu'da bulunan bir otele bombalı saldırı: Ölü ve yaralılar var

Somali'nin başkenti Mogadişu'da, siyasi ve askeri yetkililerin kaldığı otele silahlı saldırı düzenlendi. Silah seslerinin ardından büyük bir patlama meydana geldi.31-01-2021 19:42

Somali'nin başkenti Mogadişu'da havaalnı yakınlarında bulunan, siyasiler ile askeri yetkililerin kaldığı otele silahlı saldırı düzenlendi. Silah seslerinin ardından büyük bir patlama meydana geldi. Somali polisi, ölü ve yaralıların olduğunu bildirdi.

Somali polisi, ölü ve yaralılarının olduğunu söylemesine karşın, can kaybı sayısının belirsiz olduğunu belirtti.

Polis Sözcüsü Sadık Ali, "Hotel Afrik'ten çok sayıda kişiyi kurtardık. Ancak hayatını kaybedenler olabilir çünkü saldırı öncelikle otelin duvarına çarpan bir bombalı yüklü aracın patlatılmasıyla başladı. Operasyon sürüyor, ölü ve yaralı sayısı da bir süre sonra netleşecektir" ifadelerini kullandı.

SALDIRIYI EŞ ŞEBAP ÜSTLENDİ

Başkent Mogadişu'daki otele yapılan saldırıyı  El Kaide bağlantılı Eş Şebap örgütü üstlendi. Somali Memo isimli internet sitesinde yayımlanan açıklamada, "Mücahitler, dinden dönmüş gruptan yetkililere sığınma veren Hotel Afrik önünde bir saldırı düzenledi" ifadeleri kullanıldı.