Sokak röportajında AKP’yi eleştiren İsmail Demirbaş tutuklandı

Antalya’da bir sokak röportajında yaptığı konuşmada AKP’yi eleştiren İsmail Demirbaş isimli yurttaş tutuklandı.11-11-2020 21:17

Sokak röportajında ekonominin durumunu ve AKP’yi eleştiren İsmail Demirbaş isimli yurttaşın 24 Ekim’de evi basılarak gözaltına alındı. Adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Demirbaş, ikinci kez bir sokak röportajında AKP’yi ve ekonomi politikalarını eleştirdi.

Duvar’dan Hacı Bişkin’in haberine göre, ikinci röportajının ardından yeniden gözaltına alınan Demirbaş hakkında bu kez ev hapsi kararı verildi. Demirbaş ev hapsi kararına itiraz etmek için bir gün sonra adliyeye gitti. Burada dilekçe veren Demirbaş hakkında tutuklama kararı verildi. Demirbaş Antalya E Tipi Cezaevi'ne gönderildi.

'BABAM KÖTÜ BİR ŞEY YAPMADI'

Geçtiğimiz hafta cezaevine görüşen Melih Demirbaş, babasının düşünceleri nedeniyle tutuklanmasına şöyle tepki gösterdi. “Babam kötü bir şey yapmadı. Düşüncelerini ifade ettiği için birçok şey yaşadı. Kendisi suç işlemedi. Maalesef yaşadığımız bu ülkede insanlar kendi düşüncelerini ifade ettikleri için tutuklanıyorlar. Bir an önce babamın serbest bırakılmasını istiyorum.”