Sokak köpeğini tüfekle vurarak öldüren doktor serbest bırakıldı

Daha önce kendisine saldırdığını iddia ettiği sokak köpeğini av tüfeğiyle öldüren ve doktor olduğu öğrenilen saldırgan, emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.17-11-2020 12:17

Uşak'ta bir doktor, daha önce kendisine saldırdığını iddia ettiği sokak köpeğini av tüfeğiyle vurarak öldürdü. Evinden silahı aldıktan sonra köpeği sokaklarda arayıp öldürdüğü ifade edilen doktor, emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Fatih Mahallesi'nde meydana gelen olayda, edinilen bilgilere göre, Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli doktor B.Y., daha önce kendisine saldırdığını iddia ettiği köpeği, öldürdü. Alkol aldıktan sonra daha önce kendisine saldıran sokak köpeği hatırladığını iddia eden B.Y., evden aldığı av tüfeği ile sokağa çıktı. Sokakta köpeği arayarak bulan B.Y., elindeki av tüfeğiyle ateş ederek öldürdü.

Çevredeki yurttaşların ihbarları sonrasında olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Uşak İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, B.Y.'yi saklandığı adreste yakalayarak gözaltına aldı. Aldığı alkolün etkisiyle kendisine saldıran köpeği öldürdüğünü iddia eden doktor, emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakıldı. (İHA)