Sokağa bırakılması tepki çeken köpeğin sahipleri sınır dışı edilmiş

Sokaktaki terk edilmiş görüntüsü ile sosyal medyada hızla yayılan fotoğraftaki köpeğin sahiplerinin sınır dışı edilen iki göçmen olduğu öğrenildi.06-06-2019 20:28

İstanbul Cihangir'de Lucy isimli yavru köpek, Suriyeli sahipleri sınır dışı edilince eşyalarıyla birlikte sokağa bırakıldı. Yedi aylık olan ve tüm aşıları olan Lucy'i bir başkası sahiplendi.

İstanbul’un Cihangir mahallesinde, eşyalarının başında duran yavru köpeğin fotoğrafı sosyal medyada hızla yayılırken terk edilmiş görüntüsü ise büyük tepki topladı.

Ancak bayramın ilk günü sabah erken saatlerde Cihangir Anahtar sokakta eşyalarıyla bulunan köpeğin sahiplerinin sınır dışı edilen iki Suriyeli göçmenin olduğu ortaya çıktı.

Gazete Duvar'dan Beril Köseoğlu'nun haberine göre, Suriyeliler, sınır dışı edileceklerini öğrenince, köpeği düzenli olarak götürdükleri veterinere sabah 08.00’de telefon etti ve yaklaşık 7 aylık yavruyu bırakmak zorunda olduklarını anlattı.

Üzerindeki chip sayesinde adının Lucy olduğu, 4 Kasım 2018’de doğduğu ve tüm aşılarının bulunduğu tespit edilen Lucy, ilk geceyi bir başka köpek sahibin evinde geçirdi. Şimdi, yeni sahiplerinin evine alışmaya çalışıyor.