Skandal üstüne skandal: AKP'li isim tarafından ziyaret edilen saldırgan Sarıgün 'devlet büyüklerine' selam gönderdi!

Kılıçdaroğlu'na saldıran ve nöbetçi mahkeme tarafından serbest bırakılan Sarıgün'ü ziyaret edenler, saldırganın elini öperken, AKP belediye başkan aday adayı tarafından "kahraman" diye nitelendirilen Sarıgün 'devlet büyüklerine' selam gönderdi.24-04-2019 13:34

Ankara Çubuk’taki asker cenazesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na saldırarak yumruk atan Osman Sarıgün, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldıktan sonra köyüne geri döndü. Sarıgün’ü ziyaret edenler saldırganın elini öperek hatıra fotoğrafı çekti.

Sözcü’de yer alan haber göre, Ankara’nın Çubuk ilçesi Akkuzulu Mahallesi’nde 21 Nisan Pazar günü Piyade Sözleşmeli Er Yener Kırıkcı’nın cenaze törenine katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kalabalık bir grup tarafından saldırıya uğramış saldırganlardan Osman Sarıgün CHP liderine yumruk atmıştı.

GÖZALTINA ALINAN 9 KİŞİDEN 8’İ HEMEN SERBEST BIRAKILDI

Saldırıya ilişkin Çubuk Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında direkt fiziki müdahalede bulunan 11 kişinin kimliği tespit edilmiş, Osman Sarıgün’ün de aralarında bulunduğu 9 kişi gözaltına alınmıştı. Şüphelilerden 3’ü savcılıktan serbest bırakılırken, 5’i ise adli kontrol şartıyla salıverilmişti.

Kılıçdaroğlu’na yumruk atan Osman Sarıgün’ün ise gözaltı süresi uzatılmıştı. Sarıgün, jandarmadaki işlemlerinin ardından dün Çubuk Adliyesi’ne getirilmiş savcı tarafından sorgulandıktan sonra nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilmişti.  Mahkeme ise Sarıgün’ü, adli kontrol hükümleri uygulanarak, serbest bırakmıştı.

ELİNİ ÖPTÜRDÜ

Serbest bırakıldıktan sonra Akkuzulu Mahallesi’ndeki evine geri dönen ve adeta tebrikleri kabul eden Sarıgün, ziyaretçi akınına uğradı. Bazı ziyaretçiler ise Sarıgün’ün elini öperek hatıra fotoğrafı çekti.

AKP'Lİ İSİM 'KAHRAMAN' DEDİ, SARIGÜN 'DEVLET BÜYÜKLERİNE' TEŞEKKÜR ETTİ

Öte yandan Sarıgün'ün serbest bırakıldıktan sonra AKP Etimesgut Belediye Başkan Aday Adayı Önder Gökçekaya tarafından ziyaret edildiği ortaya çıktı. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde Gökçekaya'nın Sarıgün'den "kahraman" şeklinde bahsettiği, Sarıgün'ün ise "Devlet büyüklerine selam ederim" dediği görüldü.