SİYAD ödülleri yarın sahiplerini bulacak

51'inci SİYAD Ödülleri yarın sahiplerini bulacak. Tören, Tuğrul Tülek'in sunuculuğunda Anahit Sahne'de gerçekleşecek.



26-02-2019 15:52

Kaya Özkaracalar

Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) 51'inci ödül töreni yarın gerçekleşecek.

Tiyatro ve sinema sanatçısı Tuğrul Tülek’in sunuculuğunda yarın akşam, Anahit Sahne'de düzenlenecek ödül töreninde 16 dalda ödül kazanan film ve sanatçılar açıklanacak.

SİYAD üyeleri, 2018’de Türkiye’de vizyona giren tüm yerli yapımları, iki turlu oylama ile değerlendirerek En İyi Film başta olmak üzere 12 dalda ‘en iyiler’i seçti. Törende bu ödüllerin yanı sıra, En İyi Fantastik Film, Uzun Metraj Belgesel ve Kısa Metraj Belgesel ile Kısa Film ödüllerinin yine SİYAD üyelerinin oylarıyla belirlenen sahipleri de açıklanacak. 

Törende ayrıca oyuncu Sevda Ferdağ ile belgesel sinemacılar Ethem Özgüven ve Petra Holzer’e Onur, Beyoğlu Sineması’nı yaşatma kampanyası gönüllüleri ve Beyoğlu Sineması çalışanlarına Emek Ödülleri verilecek. 
 

AHLAT AĞACI BİRÇOK DALDA ADAY

51'inci ödül töreninde yarışacak adaylıklar ise şöyle:

EN İYİ FİLM

Ahlat Ağacı
Anons
Güvercin
Kar
Kelebekler

EN İYİ YÖNETİM

Nuri Bilge Ceylan - Ahlat Ağacı
Mahmut Fazıl Coşkun - Anons
Emre Erdoğdu- Kar
Tolga Karaçelik - Kelebekler
Banu Sıvacı - Güvercin

EN İYİ SENARYO

Akın Aksu, Ebru Ceylan, Nuri Bilge Ceylan - Ahlat Ağacı
Emre Erdoğdu - Kar
Tolga Karaçelik - Kelebekler
Banu Sıvacı - Güvercin
Ümit Ünal - Sofra Sırları

EN İYİ KADIN OYUNCU

Farah Zeynep Abdullah - Bizim İçin Şampiyon
Tuğçe Altuğ - Kelebekler
Hazar Ergüçlü - Kar
Demet Evgar - Sofra Sırları
Ezgi Mola - Aydede

EN İYİ ERKEK OYUNCU

Kemal Burak Alper - Güvercin
Fatih Artman - Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok
Doğu Demirkol - Ahlat Ağacı
Hayat van Eck - Daha
Timuçin Esen – Müslüm Baba

EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU

Ayça Bingöl – Müslüm Baba
Hazar Ergüçlü - Ahlat Ağacı
Gülçin Kültür Şahin - Kelebekler
Ayşenil Şamlıoğlu - Son Çıkış
Bennu Yıldırımlar - Ahlat Ağacı

EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU

Halil Babür - Kar
Murat Cemcir - Ahlat Ağacı
Hakan Karsak - Kelebekler
Şahin Kendirci – Müslüm Baba
Ahmet Mümtaz Taylan - Daha

EN İYİ GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ

Serkan Güler - Bizim İçin Şampiyon
Krum Rodriguez - Anons
Andreas Sinanos - Yol Kenarı
Gökhan Tiryaki - Ahlat Ağacı
Arda Yıldıran - Güvercin

EN İYİ MÜZİK

Canset Özge Can - Güvercin
Barış Diri, Tamer Temel - Son Çıkış
Okan Kaya - Anons
Orkun Tunç - Arada
Uygur Yiğit - Daha

EN İYİ KURGU

Ali Aga - Yol Kenarı
Ayris Alptekin - Kar
Nuri Bilge Ceylan - Ahlat Ağacı
Çiçek Kahraman - Anons
Evren Luş - Son Çıkış

EN İYİ SANAT YÖNETİMİ

Meral Aktan - Ahlat Ağacı
Özkan Çimenli, Hakan Yarkın - Arif v 216
Osman Özcan, László Rajk - Anons
Tuğba Gül Poyraz - Güvercin
Natali Yeres - Yol Kenarı