Sivas'taki 'uçurum' kaydırak tepki topluyor

Sivas'ta çocuk parkında bulunan kaydırağın ucunun, uzun süredir boşluğa denk gelecek şekilde kalması mahalle halkında tepkilere neden oldu.21-10-2017 01:39

DHA'nın haberine göre: Sivas'ın Suşehri ilçesi Yalnızbağlar Mahallesi Necip Fazıl Sokak'ta, Oğuzhan Sitesi'nin yanında bulunan çocuk oyun parkında, uzun süredir çevredeki çocukları tehlikeye atan bir durum yaşanıyor. İlçede belediyenin yaptığı yol genişletme çalışmasının ardından, park yoldan yaklaşık 2 metre yüksekte kalırken; parkta, yola bakan kaydıraklardan birinin ucu da çalışma sonrası boşluğa denk gelecek şekilde kaldı.

Bu durumdan şikayetçi olan aileler, acil çözüm bulunmasını talep ederken; çocuklarının da parkta oyun oynamalarını istemediklerini dile getirdiler.

"SESLERİNİ DUYUNCA KORKUYORUZ"

Mahalle sakinlerinden Ayşe Demir konuyla ilgili, "Benim de torunlarım, yeğenlerim var. Mart ayından beri burası tehlikeli bir şekilde duruyor, Çocuklar kaydıraklardan kayıyorlar, durduramıyoruz. Küçük yeğenim buradan kayarken düştü, bereket versin ki kafası gözü kırılmadı. Mahallede çok çocuk var. Seslerini duyunca düştü düşecekler diye korkuyoruz. Başka bir çalışma mı olacak orasını bilemiyorum ama burası tehlikeli vaziyette duruyor. Bir an önce burası için tedbir alınması gerekiyor." ifadelerini kullandı.

"SİTE YÖNETİMİNİ UYARDIK"

Suşehri Belediye Başkan Vekili Nazif Kargın, söz konusu bölgede daha önce yol çalışması yapıldığını belirterek, çocuk oyun parkının site yönetimi tarafından kurulduğunu söyledi. Kargın, belediyenin ise bölgede imar ve yol çalışması yaptığını, bu nedenle parkın bu durumda kaldığını belirterek; kaldırılması ve uygun bir alana konulması konusunda site yönetimini uyardıklarını belirtti. Kargın, "Mevcut parkın belediyemizle bir alakası yok. Özel bir parktır, site yönetimine aittir. Şayet site yönetimi parkın şu anki yerinden kaldırılması yönünde bizden yardım talep ederse bizde her türlü yardımı sağlarız" dedi.