Şırnak'ta 12 yaşındaki çocuğu istismar eden erkek serbest bırakıldı

Şırnak'ta 12 yaşındaki çocuğu istismar ederken yakalanan erkek ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.17-07-2020 08:52

Şırnak’ın İdil ilçesinde çarşı merkezinde bir erkek, 12 yaşındaki bir çocuğa cinsel istismarda bulunmaya çalışması üzerine çocuğun akrabaları ve çevredekiler tarafından darp edildi. Olay yerine gelen polis ekipleri şahsı gözaltına alınırken, istismarcı emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Mezopotamya Ajansı'nın haberine göre, ismi öğrenilemeyen ve 40-50 yaşlarında olduğu iddia edilen istismar faili, çocuğun abisi ve çevredekilerin durumu fark etmesi üzerine darp edildi.

Bir görgü tanığı yaşananlara ilişkin “Dükkanda oturuyordum, seslerden dolayı dışarı çıktım. Bir grup kişinin 45-50 yaşlarında bir adamı linç ettiklerini gördüm. Yanlarına giderek olayın ne olduğunu sordum. Zanlının çocuğu tenha bir yere zorla çağırdığını, çocuğu taciz ettiğini söylediler” dedi.

Bir esnafın ihbarı üzerine polislerin olay yerine geldiğini aktaran görgü tanığı, “Adamı gözaltına aldılar. Bu kişiyi tanımıyoruz ve yabancı biri” ifadelerini kullandı.

Çocuğun ailesinin şikayetçi olmasına rağmen zanlı Emniyet Müdürlüğü'ndeki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.